» Poradna » Programy

Rozne formaty videa velkost , strih

mam format videa s kamery

Format : MPEG-4
Format profile : QuickTime
Codec ID : qt
File size : 44.1 MiB
Duration : 44s 944ms
Overall bit rate : 8 233 Kbps
Encoded date : UTC 2008-01-01 17:44:54
Tagged date : UTC 2008-01-01 17:44:54
AMBA :

Video
ID : 1
Format : AVC
Format/Info : Advanced Video Codec
Format profile : Main@L4.0
Format settings, CABAC : Yes
Format settings, ReFrames : 4 frames
Format settings, GOP : M=3, N=15
Codec ID : avc1
Codec ID/Info : Advanced Video Coding
Duration : 44s 944ms
Bit rate mode : Variable
Bit rate : 8 088 Kbps
Maximum bit rate : 8 001 Kbps
Width : 1 440 pixels
Height : 1 080 pixels
Display aspect ratio : 16:9
Frame rate mode : Constant
Frame rate : 29.970 fps
Color space : YUV
Chroma subsampling : 4:2:0
Bit depth : 8 bits
Scan type : Progressive
Bits/(Pixel*Frame) : 0.174
Stream size : 43.3 MiB (98%)
Title : Ambarella AVC / Ambarella AVC
Language : English
Encoded date : UTC 2008-01-01 17:44:54
Tagged date : UTC 2008-01-01 17:44:54

Audio
ID : 2
Format : AAC
Format/Info : Advanced Audio Codec
Format version : Version 4
Format profile : LC
Format settings, PS : Yes
Codec ID : 40
Duration : 44s 693ms
Bit rate mode : Constant
Bit rate : 128 Kbps
Channel(s) : 2 channels
Channel positions : Front: L R
Sampling rate : 48.0 KHz
Stream size : 698 KiB (2%)
Title : Ambarella AAC / Ambarella AAC
Language : English
Encoded date : UTC 2008-01-01 17:44:54
Tagged date : UTC 2008-01-01 17:44:54

a chcel by som sa opytat za predpokladu ze sa kvalita videa prilis neznizi aky format je vyhovujuci ? nechat tak ako to je alebo nejaky avi alebo H.243 ci ako to bolo , a bezstratovy strih videa ( bez renderu ) ? mam viac suborov a chcem s toho spravit jeden alebo naopak nejaku cast iba vystrihnut a tak poradi niekto ?

Odpovědi na otázku

bezeztrátový střih si zkus v programu Avidemux (česky, free), zda to v režimu Copy umí uložit. Jinak nevidím důvod, proč by to mělo jít kvalitou dolu při použití H264 a kontejneru MKV, pokud nestáhneš bitrate nebo rozlišení dolů. Jo, koukám, že Avidemux tam má u videa volbu MPEG-4 AVC, tak bych použil to, pokud bys to musel rekomprimovat.

fajn diky a este ake nastavenie je najvhodnejsie pri uploade na youtube - rozlisenie a bitrate a pomery obrazu , a najvhodnejsi kodek pripadne format pri ktorom sa nezhorsi kvalita ale zmensi velkost ?

kodek bych nechal stejný, kontejner spíš MP4 (i když Trubka by asi skousla i MKV). Poměr stran samozřejmě nechat stejný. Co jsem koukal na parametry pár videí z YT, tak podle mne můžeš stáhnout video bitrate tak na 2000 Kbps, aniž by to bylo nějak moc znát (zkus si to na nějakém krátkém videu) a zvuk hodit třeba do MP3 128 Kbps - ty kamery stejně nemívaj nijak úžasné mikrofony, aby to vadilo.

MKV formát nevím. Já jsem to jednou zkusil a YT mi nahrál video bez zvuku. Když jsem to samé video a audio nahrál v kontejneru MP4, tak to YT vzalo v pohode.
Jinak já používám x264 enkoder pro YT video a mam tam nastaveny tyto parametry:
program --preset slow --crf 20 --threads 3 --keyint 900 --min-keyint 15 --bframes 16 --b-adapt 1 --vbv-bufsize 35000 --vbv-maxrate 3500 --subme 7 --output "output" "input"
To mi udělá kvalitní video s maximálním průměrným bitrate 3,5Mbit. Pro rozlišení 1280x720 je to ideální kompromis mezi maximální kvalitou a minimální velikostí videa.

http://support.google.com/youtube/bin/answer.py... , tedy jinak řečeno, pokud je originální formát podporovaný, nejlepší je nijak ho nekonvertovat a odeslat tak, jak je. Jakákoliv mezikonverze sníží kvalitu.

Sestříhat dohromady několik videí rozdílného formátu bezeztrátově bez re-renderingu nepůjde.

Preferované formáty jsou 1280x720, 640x480 neprokládané. Dobrý poměr kvalita / velikost: h264, mpeg4.

Poznámka: I, když nesáhneš na datový tok, půjde kvalita dolů, protože budeš znova komprimovat už jednou ztrátově komprimované. Tzn. že se budou zvýrazňovat nedostatky v obraze tam, kde už dříve byly. Kompenzovat se to dá jen tak, že pro následující kódování nastavíš co nejlepší parametry komprese, kvalita pak utrpí jen asi mezi 5 - 15 % podle kvality zdroje.
Dodatek: Nebo oželíš velikost videa a pustíš na to CQ mód, kvalita má přednost a tím klesne zhoršení obrazu téměř do neměřitelných hodnot.

h264 profil high, 1440 je komprimovaný 1920 x 1080