Rozmazaný obraz na VR brýlích.

Ahoj, koupil jsem si virtuální brýle RETRAK VR Headset Utopia 360 Elite Edition s BT ovladačem a sluchátky. Nahrál jsem si do mobilu HTC One (Android) asi 3 programy, ale všechny jsou rozmazaný. Na brýlích je sice jakési zaostření, ale tím se obraz zaostřit nedá. Na mobilu je obraz ostrý. Nemáte někdo zkušenost, že se musí použít jiný telefon nebo existuje ještě nějaká jiná finta ? Díky za pomoc

Odpovědi na otázku

Na použitelný obraz VR brýlí nestačí ani ani FullHD rozlišení displeje mobilu. Jaké má ten tvůj?

No to je dobrý, tak pro jaký telefony je to dělaný. Já mám HTC One dual sim, musím někde najít jaký to má rozlišení. Díky za tip.

Tak už jsem našel jaký to má rozlišení:typ Super LCD 3typ matice RGBrozlišení a jemnost 1 920 × 1 080 px (469 PPI)úhlopříčka 4,7"počet barev 16 mil.

Mobily vhodné pro VR mívají rozlišením 2K a víc. Nicméně nedostatečné rozlišení by se mělo projevit spíš zrnitostí neboli viditelností jednotlivých pixelů, než rozmazaností.

Je třeba si uvědomit, že VR brýle zobrazují pro každé oko polovinu displeje. Takže z rozlišení 1920x1080 je rázem jen 960x 1080. a to je málo. Je to třeba brát jen jako hračku, nic víc.

Vždyť se to vyrábí pro vložení telefonu do brýlí, tak jaký by měl mít ten telefon rozlišení ?

Já mám S8+ a ty jejich brejle za 4K...a rozmazaný to není. Dost u brejliček na VR záleží na kvalitě čoček. Netuším jak je to u tvých... jinak u mě se nedají použít klasické brejle pod VR, ale ta optika to,alespoň u mě dává. Jo a ještě jsem slyšel, že prý existují jedinci co u nich VR nefunguje...tak si VR prubni někde v obchodě,abys vyloučil, že to není taky tvůj případ.

Ono to opravdu vypadá na ty čočky. Na brýlích je jakési štelování kdy se čočky oddalují a přibližují k telefonu a když to mám úplně na doraz, tak už je to míň rozmazaný, ale rozmázlý to pořád je.

A sundal jsi ty krycí fólie z čoček?

Ne nesundal. Mamito ja nesem

Soudruzi v Číně asi udělali někde nějakou chybu. Na Googlu jsem už zjistil, že uživatelé píšou, že i když je hnuto (zaostřeno) čočkou na max. stále ohnisková vzdálenost těchto RetrakU360 se netrefí na místo upevnění mobilu. A právě i vracím jiné 3D brýle, které štelovat ani nejdou, a ohnisko čoček je o 3cm!!! dále, než má být. Asi to je nějaký rozšířenější problém mezi výrobci. U papírových Google cardboard jsem to vyřešil tak, že jsem prostě převyohýbal tu lepenku tak a doplnil vložkami z karimatky, aby byl mobil na správném místě - v tomto případě o 1cm dále od čoček. Ale u takovýchto pěkných pevných brýlí to asi nebude jen tak. To rozlišení 1920 je celkem použitelné, mám též, pokud je ostré, je sice vidět už i jednotlivé pixely (mřížka), ale stačí to a ani neruší. Stejně kvůli připojení jedu video online jen 1080p.