» Poradna » Programy

Rozmazané programy

Dobrý večer, od dnes mám nový notebook MSi GE62VR, po nainstalování všech ovladačů a dalších instalací, nastavení PC a několika restartech mám problém s viditelností u některých programů, například malování, vše v malování je rozmazané, ale jen lehce, to samí například u Steamu či Originu. Nemáte tip?Windows 10GTX 1060RAM 16 GBIntel Core i7

Odpovědi na otázku

1. Asi by nebylo od věci vyfotit o co jde.2. Dále je nutná kalibrace v OS, byla provedena?3. Nastavení zobrazení na doporučených 100% bylo nastaveno?4. Ovladače grafiky a nastavení výstupu na monitor je na továrních hodnotách?> Trošičku obšírněji by to chtělo.

Děkuji za reakci, kalibrace byla, doporučených 100% též mám. Obrázek zde: https://s18.postimg.org/59pfsrk3d/malov_n.pngJe to celé divné, jak kdyby nesedělo rozlišení nebo já nevim! :/

Ten obrázek je v rozlišení 1280x720, jsi si skutečně jistý, že máš nastaveno 1920x1080?Pokud se to jen zmenšilo při nahrávání na web, dej sem nový screen 1:1 třeba přes ctrlv.cz. To určitě nic nezmenšuje.

Postimage ano zmenšuje, ale dá se zkopírovat i link v původním rozlišení :) .

Tak by ho sem měl dát, protože na tom zmenšeném není nic vidět.

Tady obrázek ještě jednou :)https://ctrlv.cz/inWL

Ty tam skutečně nemůžeš mít DPI na 100%. Dokonce to vypadá, že to máš zmenšené. Tedy ne více než 100%, ale méně:https://ctrlv.cz/shots/2016/11/10/AvWc.png

Takže, už několikrát během včerejška jsem nastavoval 100% a dával odhlásit se, restartovat, beztak nic. Dnes jsem tam dal všechno možný, a zase nastavoval 100% a odhlásil se a hurá, mám to!Díky moc, už to dost vadilo na oči všechno .. všem děkuji za reakce, musim si to napsat někam do poznámek :D ..

Tohle dělá W10 v kombinaci menších obrazovek a vysokého rozlišení. Klikni pravým tlačítkem kdekoli na plochu a dej "NASTAVENÍ ZOBRAZENÍ" hned na té stránce co se ti otevře je takové šoupátko s textem "Změnit velikost textu, aplikací a dalších položek". Ty tam pravděpodobně budeš mít nastaveno 125% nebo prostě více jak 100%. Přenastav šoupátko na 100% ulož to a pak restartuj počítač, nebo stačí se jen odhlásit a zase přihlásit.Pak by mělo být vše OK.

Blbost. Tohle se tu řešilo už mockrát.U ikony programu se musí nastavit - Vlastnosti - Kopatibilita - Zakázat změny velikosti zobrazení při vysokých hodnotách DPI!

Stímto máš pravdu! To děkuji, na to jsem zapomněl a vyřešilo to spousty rozmazaných programů. Jenže u malování možnost kompatibility není. :(

A ten samej problém mám u pozn. bloku a další věci Windowsu. :/

Můžeš sem dát takovýto screen, že je skutečně rozlišení i DPI nastaveno normálně (ve W10 to vypadá trochu jinak, ale informace je stejná)?https://ctrlv.cz/shots/2016/11/10/K3mo.pngPokud ti totiž programy reagují na tu kompatibilitu, tak tam rozhodně nemáš DPI na 100%, jak píšeš nahoře.

Přečti si ještě jednou radu od Tapeworma:"nastaveno 125%"= jedna z mnoha zhůvěřilostí W10. Nastav DPI na 100 %.

Když nastavím těch 100%, mám něco mázlé, když dám 120%, je všechno ošklivě velké, ale nerozmazané .. u 120% mám i napsáno (Doporučeno).

Na 100% nemůže být mázlé vůbec nic. To se i ty nejdebilněji napsané programy zobrazují tak, jak byly napsány. 120% je jen doporučení, které můžeš ignorovat.

Přesně tak.Ovšem za předpokladu, že je nastavené nativní rozlišení LCD.

Správně jsou obě varianty, osobně jsem si nastavila 100%.