» Poradna » Notebooky

Rozlišení

Dobrý den,Potrřeboval bych poradit ohledně notebooku. Koupil jsem si nový notebook asus gl552vx a nějak mi blbne rozlišení, mám nastavené doporučené 1920x1080, ale na ploše nefunguje spodní čast plochy (nic tam nejde přetáhnout), je to celé nějaké posunuté, ikony jsou zase moc namáčklé na horní časti. Text ve vyskakovací oknách je taky trochu rozostřený, nevíte co s tím ??? poraďte prosím

Odpovědi na otázku

Hoď sem screen.

Nejde sem vložit obrázek

daj na ctrv.cz, alebo postimage.org. BTW, ovládač máš (devmgmt.msc)?

https://ctrlv.cz/wy0D ten koš už nejde níže

A mate tam vazne fHD display? Aby to nemelo 1366x768, take v te rade byl. Jaky je to presne typ?A misto screenshotu by se hodilo foto.

asus gl552vx-cn146t toto je celý název. Jakou přesně fotku ? nebo co ?

Proste vemte telefon nebo fotak a vyfotte, jek to vypada ve skutecnosti.Ten ntb by mel mit fHD obrazovku, jestli nakonec mit nebude, tak to zvorali ve fabrice = reklamace.

A ano, v device manageru jsem i zupragoval ovladače u monitoru a furt nic

Je možné, že jsi dostal nějaký vrácený kus, na Alze běžné.Proto vlez do Ovládacích panelů a vrať notebook do továrního nastavení.

Není třeba nic reklamovat ani dávat do továrního nastavení. Vlez do Nastavení, Systém, Zobrazení, Zvětšení položek a textu na obrazovce a stáhni na minimum, což je 100%. Tohle je u tohoto zvětšení naprosto normální, že to nejde posunout dolů.

Normalni to rozhodne neni. V pripade nastaveni DPI na vic nez 100% rozhodne nedochazi ke znepristupneni prvku na obrazovce jen se zvetsi velikost prvku, ale plocha zustava stejna ... tj. mene se na ni vejde.

Takto to funguje, ale zase je všechno malý, 125% mám doporučený

Buď budeš mít malé položky a koš ti půjde posunout dolů a nebo budeš mít velké položky ale zase ti nepůjde posunout koš dolů. Tohle začalo dělat v desítkách, kdy to nasrali do toho skvělého Nastavení, dokud to bylo v Ovládacích panelech, tak to fungovalo spolehlivě, naposledy to fungovalo dobře ve Windows 8.1 a bohužel s tím nic neuděláš, budeš se s tím muset smířit.

Aha :/ dobře no, snad to překousnu :D I tak děkuju moc za rady