» Poradna » Mobily

Rozliseni u 5.0" mobilu 96x540. Koupit nebo ne?

Dobry den chci se zeptat zda na mobilni telefon o 5.0" displeji staci rozliseni 960x540 pixelu? Je to dobra kvalita nebo spise nic moc? Dekuji za odpovedi

Odpovědi na otázku

Na tak velkou úhlopříčku je to málo.

Raději napiš co je to za mobil, takový dotaz nemá žádnou váhu, protože displej o stejném rozlišení i velikosti muže mět velký rozsah kvalit. Já například mám IPS displej se stejným rozlišením ale jenom je o půl palce měnší. Osobně mě naprosto vyhovuje a je to dostatečné rozlišení na vše co v mobilu můžeš potřebovat. Teď jde hlavně o samotnou kvalitu.

Souhlasim jsem natom stejne IPS display se stejnym rozlisenim 4,5" a obrac krasne cisty a ostry, text je natom krasne citelny

Mno ale ty jsi se ptal na 5ti placovy display s rozlisenim 960x540 Tento odkaz je na model velikosti 5,5 s rozlisenim 1270x720 :)

Jo mate pravdu je to 5,5" to jsem se spletl ale to rozliseni je dobre. Oni to tam maj nejspis spatne maj tam totiz nahore rozliseni 960x540 a dole je zase to vetsi rozliseni .. Ale spis si myslim ze plati to mensi protoze tam maj tenhle mobil stejny ale drazsi a ten ma tohle rozliseni jinak je stejny. Ale to uz neni moc velky rozdil ne? jestli 5,0" nebo 5,5" ?

Ja mam THL W100 a to je v podstate parametrove ten stejny telefon a displej tam mam docela slusny. Sice to mam o jeden palec mensi ale naprosto dostacuje. Ono vyzsi rozliseni a velikost ma i vliv na spotrebu energie. Myslim ze s timto telefonem budete spokojeni.

Myslim si, že zhruba 250 bodov na palec stačí. Či to stačí aj megalomanom, to neviem

já myslel, že chceš mobil a né prkno na krájení zeleniny.

Kamarád má nějakého číňana s 5,2" displejem a rozlišením 800x480 (tedy asi podobná jemnost jako ten na který jsi poslal odkaz). Když vedle něho položím moji Xperii Z (Full HD), tak je rozdíl samozřejmě hned patrný. Ale jinak to pro práci celkem dobře stačí, hry se na tom hrát dají, internet prohlížet taky. Když se na telefon podívám zblízka, tak je rastr samozřejmě jasně zřejmý, ale jinak to v práci nijak moc neomezuje (možná psaní textových dokumentů je na tom trochu horší). Pokud nemáte v plánu sledovat nějaká HD videa a pokud se tam o tom telefonu v recenzích nepíše, že by nějak vyloženě vrzal, sám se restartoval apod., tak za tu cenu ho určitě berte