Rozlišení obrazu v PC vs TV - hdmi

zdravím,prosím o ujasnění některých nesrovnalostí v rozlišenímám ntb DELL LATITUDE E6430 - i7-3740QM s rozlišením 1600x900 s dvěma GK- dedikovaná nvidia nvs 5200m- integrovaná intel hd graphics 4000u obou by měly být aktuální ovladače- nicméně řeším (asi hloupej) problémek, že po připojení ntb s tv přes hdmi mi tv nabídne, že se dá obraz zobrazit v lepším rozlišení a to 1920x1080, potvrdím tuto změnu, ale plocha obrazu na tv se mi ořízne tak, že vidím půlku hlavního panelu, hodiny vůbec, křížek na zavření při maximalizování otevřených složek nevidím vůbec- lze to nějak řešit přes ovladače, nebo jsem bohužel limitován rozlišení ntb 1600x900??děkuji za odpověd

Odpovědi na otázku

V menu TVP zrušit přepočítávání obrazu HDMI vstupu.

tvp? předpokládám, že někde v hloubi tv nastavení?jedná se o starší tv samsung, snad to někde najdu

na to je vetsinou vyclenene tlacitko na ovladaci nebo je to v rychlem menu ;)

Podívej se do nastavení "Ovládácí panel nVidia". Nastav 1:1 (popř. můžeš vyzkoušet ostatní volby).

Toto bolo u mňa v nastaveniach TV. Namiesto pomeru 16:9 stačilo nastaviť "Bod na bod"

Záleží na typu TV, u naší je zase potřeba nastavit příslušný vstup jako PC. U některých to ale nejde nastavit vůbec. Osobně teda tuto "emulaci CRT" nechápu. Ještě to má smysl u analogového kompozitního vstupu, kde můžou být ošklivé okraje, ale u HDMI a full HD je to zbytečné.