Rozlišení myši

Jaký je rozdíl mezi myší s 800dpi a myší s 2000dpi? chci si koupit bezdrátovou myš k notebooku, používal bych jí jak k surfování na internetu, tak hraní her. Zaručí mi třeba lepší rozlišení jemnější míření? Nechce se mi platit zbytečně za něco, co nevyužiju.

Odpovědi na otázku

Kupte si takovou myš, kde je možnost měnit různé nastavení citlivosti dpi. Několik škál dpi mívají i levné myši v řádech stovek Kč. Bývá 400, 800, 1200 a 2000 dpi. Na surfování stačí ta menší citlivost, na některé hry nebo při práci s grafickými programy ta vyšší citlivost má určitě využití.

Pardon myslím, že 1600dpi místo 1200

Já bych potřeboval spíš vědět, v čem je rozdíl, jak to poznám, že je myš "citlivější"?

bezdrátovú myš, by som na hry nekupoval

To dpi je zkratka "dot per inch", neboli počet bodů na palec (1 palec=25.4 mm). Značí to to, kolik diskrétních poloh je myš schopna rozpoznat při posunu o 25.4 mm. Ppři vyšším rozlišení se lépe trefuje do jemnějších detailů. Nikdo ale asi nepoví, jestli těch 2000 dpi je skutečně pro vás nutných, jestli ten rozdíl oproti 800 dpi vůbec poznáte. Někdo někdy ano, jiný (nebo jinde) ne. Za sebe můžu říct, že běžně mně vystačí myš s nejhrubším rozlišením, ale když např., navrhuji plošné spoje, tak prudce zatoužím po lepším rozlišení. To si nejspíš musí každý vyzkoušet při té nejjemnější práci, kterou dělává. Anebo, pokud to peněženka dovolí, tak koupit tu nejlepší myš s tím, že holt nebude naplno využívat jejích možností.

Pokud nejsi profi hrac, tak si kup mys s jakymkoliv rozlisenim. Na skillu ti to neprida. Znam par opravdovych hracu co jezdi na lanky a hrajou s mysi z teska za stovku ..... Dpi je dobre sledovat pokud jsi profesionalni grafik a potrebujes co nejjemnejsi pohyb

Ano, doporučuji Logitech možnost přepínání přímo na myšce typicky u kolečka + / - / nastavitelný nominál. Super věc.Logitech G400s Optical Gaming Mousehttp://www.alza.cz/logitech-g400s-optical-ga... doporučuji za tu cenu naprosto špičková na běžné apky i občasné hraní.

Důležité je velké dpi hlavně u monitorů s vysokým rozlišením. Myši s menším, než 1000 dpi, jsou v rozlišení 2 560 × 1 440 nepoužitelné (musí se jim příliš zvednout citlivost ve Windows a pak jsou hodně nepřesné - není šance třeba chytnout okraj okna). Taky bych doporučil nějakou lepší podložku pod myš se dvěma povrchy - přesný na web a kreslení a rychlý na hraní her.