Rozlišení monitoru.

Zdravím, měl jsem půjčený klasický VGA kabel na propojení PC s monitorem, není to klasický monitor, ale je to televize ECG, kterou používám, jak jako monitor tak i televizi. Problém je, že když jsem měl půjčený ten starý kabel, tak šlapalo vše jak mělo, ale když jsem si koupil nový a zapojil, tak se mi v nastavení rozlišení objevila hláška ''Obecný monitor nepodporuje technologii PnP'', jako jde s tím žít a normálně na PC pracovat, jenže, když dostanu chuť zahrát si ''LOL'' tak se dostanu jen do Launcheru a jakmile zapnu klienta jako hru, tak mi na televizi vyskočí hláška ''NEPODPOROVÁNO'' a vyjedu z ní až když se mi zapne hra a já dám ALT+TAB.. Prosím o nějakou radu, jak tento problém vyřešit :/

Odpovědi na otázku

Tolik textu a to základní tam není:1. Přesný typ LCD/TV o který jde.2. Přesný typ grafiky nebo notebooku, ke kterému to připojuješ.3. Přesný typ kabelu, kterým to propojuješ.

1. https://www.alza.cz/24-ecg-24led205pvr-dvd-d2... (už se neprodává je to starý typ)2.ATI Radeon X300/X550/X1050 Series3. VGA-MVím je to slabá grafická karta, ale jde mi o to, že to běželo a najednou mi to neukáže jen LOLko ve hře.

A: "Uveď přesný typ auta, jaké máš."B: "Mám Škodu Fabia/Octavia/Superb."Z toho člověk moc údajů o motoru nezjistí, že?Přesný typ je třeba toto:"Sapphire Atlantis ATI Radeon X300 SE 128MB, 11038-06-20"Najdeš to na štítku.

Každopádně proč tu TV s grafikou nepropojíš digitálně pomocí kabelu DVI-HDMI? Vyhneš se tak problémům s analogem, který k propojení dvou digitálních zařízení naprosto postrádá smysl. grafika - D/A převodním - VGA kabel - A/D převodník - TVgrafika - DVI-HDMI kabel - TVNepřijde ti ta první možnost zbytečně komplikovaná?DVI-HDMI kabel 1,8m:https://www.czc.cz/gembird-hdmi-dvi-1-8m-m-m... Pokud by nestačil, dá se koupit jen redukce + normální HDMI kabel potřebné délky:https://www.czc.cz/aq-dvi-samec-hdmi-samice/...

Omlouvám se, nevyznám se v tom natolik, abych ti tady vypsal všechno, co potřebuješ vědet aby si mi mohl pomoct :/ fakt se v tom moc nevyznám, ale každopádně děkuji za radu, určitě koupím DVI-HDMI, ale nechápu, proč mi to fungovalo, když jsem měl VGA kabel, který byl nejspíš ještě postarší a když jsem koupil z bohemky nový tak mi to tohle dělá :/

Možná je to nějaký šmejd. Tak jim ho vrať a vem DVI-HDMI. Tedy za předpokladu, že ho grafika má, protože některé z nich měly jen VGA a S-Video:http://www.ascendtech.us/mmASC/Images/6002867.jpgProto jsem chtěl vědět přesný typ.Většina by ale měla mít VGA + DVI + S-Video.

A jinak by neuškodilo tuto 13 let starou grafiku poslat do muzea a nahradit ji něčím novým. Bazarově se dají za pár šupů sehnat podstatně novější grafiky, které umí akcelerovat moderní video, takže by dost ulevily CPU.

Ano DVI vstup to má a naprosto souhlasím je to stařešina a určitě budu měnit, je to workstation a proto jsem asi nemohl najít ten štítek :/ každopádně to má 2 vstupy na dodatečné karty. Tak uvidím, co se dá dělat Děkuji moc.

To i ta mizerna lowendovka HD 6450 je nekolikrat vykonnejsi.

Už ten krám odpuzuje.Pro zajímavost, nebyl ten starší kabel s větším průměrem? A když se daly ty "Vlastnosti obrazovky", nebylo v tom vidět typ připojeného monitoru?Mimo šiženého stínění a průřezu vodičů bych nedal nic za to, že "ušetřili" na datové komunikaci DDC2 (IIC):http://pinouts.ru/Video/VGA15_pinout.shtmlhttps://en.wikipedia.org/wiki/VGA_connector

otestovat několik VGA kabelů, hodně lidem se válí doma. Narazil jsem na problém plně zapojeného VGA tlustého průřezu, monitor fungoval do doby, než byl usnut, neusnul a běhalo menu po obrazovce :). Tenčí a dva? piny nezapojený OK. I ten tlustej fungoval přes DVI redukci :)