Rozliseni monitoru - nemohu nastavit vyssi nez 1600x1200

Zdravim, mam dotaz ohledne rozliseni monitoru. Mam monitor, ktery mi hlasi, ze jeho optimalni rozliseni je 1920x1080. Ja vsak v nastaveni WIndows (7, 64bit) nemuzu nastavit vice jak 1600x1200, v dusledku cehoz mam obraz neostry a roztahly (protoze bych mel mit asi rozliseni v pomeru 16:9, ale nejvetsi takove, ktere mohu nastavit je 1280x720). Nevim, co s tim. Mam grafickou kartu 512MB ATI Radeon HD 3800 Series a ovladace, ktere jsem k ni stahnul by snad meli byt nejaktualnejsi - jde o tyto http://support.amd.com/en-us/download/desktop/le... . I autodetektor ovladacu, ktery maji ke stazeni na strankach AMD mi tvrdi, ze mam nainstalovany nejnovejsi ovladace, tak skutecne nevim, v cem je problem. Muze to byt treba tim, ze dana graficka karta proste neni schopna vetsiho rozliseni? Vubec netusim... Predem moc dekuji za radu.

Odpovědi na otázku

U tvé karty je podpora formátuUltimate Image Quality – Performance that rivals high-end HD-DVD and Blu-ray players on displays with resolutions that exceed 1080p – up to 2560x1600.Takže rozl. 1920x1080 by mělo jít nastavit.Takže problém je někde jinde.Jaký přesně máš monitor? Nastavuješ rozlišení ve win přes ovládací panely?nebo ho nastavuješ v rozhraní ovládání graf. karty?

Co je to presne za monitor nevim, kupoval jsem ho pres inzerat spolecne s pocitacem a nemam k nemu blizsi informace. Je to LED monitor od BenQ, je na nem napis Senseye 3, coz je asi nejaka rada. Ale presnejsi informace nevim. Vypada presne takhle http://www.alza.cz/21-5-benq-gw2255-d428023.htm ale jestli jde o uplne stejny model, to nevim. Rozliseni jsem zkousel nastavit jak ve Windows, tak pres rozhrani graficke karty AMD VISION Engine Control Center. Ani tam se mi vyssi rozliseni nenabizi.

Ve správci se podívej, jaké číslo mají ovladače tvé graf. karty.graf adapt/ ati/ vlastnosti/ovladačJestli jsou ovladače aktuální?A jak je připojené pc a karta a monitor, typ kabelu vga dvi hdmi?

Verze ovladacu je 8.970.100.1100. Kdyz dam ve spravci aktualizaci ovladace, tak mi to taky napise, ze ovladace jsou aktualni (stejne to psal i ten detektor od AMD). Monitor a PC jsou propojeny VGA kabelem, ale na konci zasunutem do bedny pocitace mam DVI adapater (nevim proc, uz to takhle bylo pri koupi a kdyz jsem ho sundal a zapojil do VGA, tak mi to nefungovalo).

Tak ovladače máš aktuální.Jednou jsem měl problém u mé karty nvidia, že pro standardní frekvenci monitoru 60Hz nešlo nastavit určitý typ poměru rozlišení, ve které jsem chtěl hrát hru.U tebe se to nachází v dolní části catalyst ovládáníhttp://www.tweakguides.com/images/ATICAT_13.jpgNezkoušel si nastavení tam poštelovat?Třeba nastavit monitor na 59Hz

Bohuzel, i kdyz frekvenci zvysim ci snizim, nabidka rozliseni je porad stejna :(

Tak mne jedině napadá, že to rozhraní catalyst je špatně nainstalované.Je divné, když más na kardě vga výstup, že používáš výstup přes adaptér z dvi.Pokud karta normálně funguje, měl by fungovat i její výstup vga.

Takhle jsem ten kabel k tomu dostal, i s tim DVI adapterem na jedne strane. Jak jsem psal, zkusil jsem ho odebrat a zapojit do pc pres VGA, ale monitor nefungoval. Nevim proc...

stiahni ovládač na LCD. Môže to pomôcť

a to je co?Zásadní otázka je, jak je monitor ke grafice připojen?

Jak jsem psal vyse - VGA kabelem, do pocitace pres DVI adapter... Jestli jde o tohle...

LCD panel se zásadně připojuje digitálním rozhraním, tj. nejlépe DVIFungoval vůbec ten monitor někdy? Byl vyzkoušen s jiným zdrojem signálu?

Nevim, jakym zpusobem fungoval. Koupil jsem ho takhle pres inzerat i s pocitacem. S jinym zdrojem signalu jsem ho nezkousel...

Stáhnout (iso 671MiB): http://ftp5.gwdg.de/pub/opensuse/discontinued... , vypálit obraz nejlépe na přepisovatelné médium a nabootovat. DVI kabel mají dnes v kdejakém velkokrámu.

Kup DVI-D kabel (dual link) - musí mít osazený všechny kontakty.Takhle vypadá:http://1url.cz/XUVO

nevieš čo je ovládač na monitor? Aj mne to bez neho blblo (mám 2x LCD cez DVI)

Netusim, o cem mluvis. Muzes prosim konkretizovat, pripadne hodit link. Diky moc!

Ne, nevím! Jediné, co je snad možné, je tzv. "*.inf" soubor, což je obyčejný textový soubor s informacemi, co zvládá monitor zobrazit. Je to naprosto zbytečné už dlouhá léta, tj. od dob W95, když již dávno CRT monitory zvládaly komunikaci DCC! Připojovat plochý monitor přes VGA považuji za zločin, pokud to není nějakým normálním způsobem zdůvodnitelné a i když, pak každý monitor umí autokalibraci a každý ovladač by měl povolit všechny režimy.

Tak ja se v tom moc nevyznam, neresil jsem, co mam za kabel a jak to zapojuju, hlavne aby to bezelo. Vubec jsem netusil, ze je treba resit VGA/DVI... Ok, poridim DVI kabel a uvidim, zda se neco zmeni... A muzu se jeste zeptat, co je na tom ISO, co jsi sem hodil... diky...

Starší Live linuxová distribuce, co se ještě vejde na 700MiB CD médium. Tj. něco, co Dr. Šáhlá není schopen pochopit.

Pavle ja mam starší monitor acer 4/3 a je tn lcd a má pouze vstup s koncovkou vga.U toho tvého je možmé připojit dvi?

Jj, muj ma obe koncovky...

viem o DCC! Ale pri mojích 2 LCD mi to rozhodilo rozlíšenie a správne nativne bolo až po inštalácii ovládača. Druhá vec či by to nebolo šlo aj cez nastavenia rozlíšenia manualne

Máš tam catalysty? Kdybys to tam neviděl tak zatrhni EDID a je to.

EDID jsem nasel a bylo celou dobu zatrzene, takze to asi nic...

Jakto že to bylo zatržený? To defaultně není a za druhý si to ani nezkoušel co to udělá? A jakou že to tam máš redukci? No dobrý, a jak se jinak máme?

Fouká u vás taky vítr?

u nás na severu Čech také fouká a prší.

blba detekce max rozliseni pomoci vga nastavit vlastni rozliseni v CCC panelu

Já na tomhle monitoru taky "dejchám" a je absolutně v pohodě přes oba výstupy, máš ho asi nemocnej z toho inzerátu .

Ale tak to by snad nesel vubec ne? A ne takhle polovicate...

Taky jsem s tím měl kdysi potíže, které se mi podařilo úspěšně vyřešit. Otevři Catalyst Control Center - vlasnosti monitoru 0 - vlastnosti a nesmí být zatrženo Použít technologie EDID a pak se ti rozsvítí okna Maximální rozlišení a Max obnovovací kmitočet, kde si nastavíš rozlišení jaké potřebuješ. Pokud by to nepomohlo, pak zbývá ještě nainstalovat driver pro monitor. Mám Benq G2222 HDL a po instalaci nových ovladačů GK musím toto provést v CCC.

Jj, to EDID jsem teď našel a zatržení zrušil. Nastavil vyšší maximální rozlišení i kmitočet, ale stejně si vyšší rozlišení nastavit nemůžu :/ Podivam se tedy jeste po tech driverech k monitoru.

pošli screen

Tak uz se mi podarilo zjistit, ze typ monitoru je V2320H, ale ovladace pro nej se mi nikde nedari najit. Na oficialnich strankach nic nemaji a pak jsem nasel par stranek, kterym dle vzhledu prilis neduveruju... Nemas tip, kde se ovladace daji najit?

Tu máš originál Benq driver k V2320H, ale či Ti pomôže to neviem...:http://www.benq-eu.com/page/

Diky, nechapu, jak se ti podarilo je tam najit, ja je hledal takovou dobu :) ...ale asi teda jen na ceskych strankach, tak mozna proto... Mohl by mi jeste nekdo poradit, jak je nainstalovat. Po rozbaleni souboru mam slozku, kde jsou soubory typu - Security Catalog, Setup Information a 3x ICC Profile... nevim, co s tim, diky!

Kdyz si ve Spravci zarizeni najdu Monitor, dam aktualizaci ovladacu a zvolim slozku s nove stazenymi ovladaci, hodi mi to hlasku, ze uz nejnovejsi ovladace nainstalovane mam. Coz mi prijde zvlastni, protoze instalovane ovladace maji datum 2006 a ty nove stazene jsou z 2010...

tak ich odinštaluj a pridaj monitor ručne

Musíš to "nainštalovať manuálne" - ručne, tak ako sa kedysi v minulosti inštalovali skoro všetky potrebné ovládače, presne Ti to teraz takto krok po kroku nepopíšem, ale základ je asi takýto: Spravce zarizeni najdu Monitor = o.k. a potom na monitore pravé tlačitko myši, Aktualizovat softvér ovladača, ďalej Vyhladať v tomto počítači a potom nájsť a prejsť na zložku kde máš rozbalený "ovladač", na súbor klik lavým a hotovo...

opravdu si otevrel slozku, kde mas rozbalene ovladace na monitor a ne ovladace na grafiku?

Prosím tě moc , jak otevřu ten Catalyst Control Center ? V počítači nic takového nemám :( Moc děkuji za odpověď , mám s tím taky problém.

Pokud pouzivas HDMI, zkus DVI?

Mám ten sám problém , právě ho zkouším vyřešit pomoci tohoto videa , myslím , že by mohlo pomoct , hlavně těm , co mají kartu ATI , to já mám a tuším , že ty také když s tím máš problém.https://www.youtube.com/watch

me pomohla vymnena stareho VGA kabelu za novy mela jsem stejny problem. win10 nechtely nabidnout rozliseni, ktere jsem na win7 mela