» Poradna » Programy

Rozlišení HD videa

Zdravím, mám dotázek. Natáhnul jsem si nějaký HDrip a v media playeru classic ve vlastnostech je informace o rozlišení 1920x816 (AR 725:408) a jede mi tento film právě v rozlišení 725:408. Toto mi dělá v každém přehravači. Mimochedem mi to ještě zredukovalo u jednoho seriálu, ale jen z 1920 na 1905. Z jakého důvodu dochází k redukci rozlišení a u jiných filmů ne?

Odpovědi na otázku

hdcp ochrana,neštandartné rozlíšenie,ktoré pc nevie zobraziť,nepodporované rozlíšenie hardwarom pc,ovládače graf.karty,nepodporovaný kodek a x iných dôvodov,všetko závisí od konkrétnych podmienok na konkrétnej pc zostave

to není žádná redukce, jen některé filmy dostupné na internetu mají ořezané černé okraje atd., které tvoří zbytečný datový tok. obraz redukován nebývá, pouze prvky které tam nejsou potřeba nebo tam nepatří.
není třeba to řešit...

díky za vysvětlení

někdy jsou ty pruhy součástí orig. obrazu a takové věci se vypouští.
můžu tě uklidnit - pokud by bylo video nějak "zmrvené" nebo nekvalitní, tak je označeno jako "nuked" a komunita to na síť nepustí. nikdo se tím zabývat nebude