Rozjeté barvy na tiskárně HP

Dobrý den,Moc prosím všechny dobré lidi - poradil by mi prosím někdo, co udělat s tiskárnou HP Color laser Jet CM 1312 MFP, když začala tisknout tak, že např. fialový rámeček vypadá tak, že jsou dva vedle sebe – červený a modrý. Pouze jsou posunuté barvy. Dříve to nedělala. Měnil jsem náplně a doplňoval do nich toner – pohoda, ale neumím cracknout zasunovací čip do cartridge, který stále hlásí „Vyměňte náplň“, ale tiskne to, pouze nesedí barvy na sebe. Tiskárnu jsem dostal nako nefunkční, ale nejde pouze po USB. Po síti funguje ze všech teď blbě počítačů a ze všech blbě. Ale až v poslední době. Dříve to šlo OK. Ovladač musím používat universální od HP, protože originál (stažený z jejich stránek) při instalaci stále nemohl najít nějaké chybějící soubory v PC. Musel jsem je vyhledávat na netu a doplnit do PC, ale při cca pátém hledání chybějícího souboru mě to přestalo bavit a použil universální, který ovšem nemá příručku pro kalibraci. Kalibrace přímo na tiskárně nepomáhá. Poradil by nějaký hodný člověk důchodci, co nemá moc peněz jak tiskárně domluvit? Moc a moc předem děkuji. Michal

Odpovědi na otázku

Skus pozriet manual a hladaj zarovnanie trysiek, zarovnanie hlav alebo zarovnanie kartridge.

Jasně, na lejzrovce má hledat trysky a hlavy .............. booože

HP Color LaserJet CM1312 MFP Series - Uživatelská příručka Strana 20Kapitola 2 Ovládací panel"Úprava zarovnání (pouze modely s paměťovými kartami)Tisk testovací stránkyVytiskne seznam pokynů pro příslušný zásobník a testovacístránku s okrajem, který lze použít k odhadu nastavenípotřebného pro vycentrování vytištěného obrázku nastránce.Úprava zásobníku 1Po vytištění testovací stránky proveďte kalibraci zásobníkupomocí možností v nabídce Úprava zásobníku 1.Následující nastavení lze nastavit pro zásobník 1:● Posun X1● Posun Y"Manual https://goo.gl/rKo62h je to ten posledny v tabulke.

Moc děkuji, ano toto v nastavení tiskárny je, ale posuny X a Y jsem tam nenašel. Co se týká paměťové karty, tak jí asi nemá - nevím o tom. Má jen čtečky na všechny možné typy karet pro tisk přímo z karty. Zkusím ještě kouknout na ten manuál. Moc děkuji. Michal

Laserovka nic takového nemá. Princip tisku je nanášení prášku a zapečení (velmi zjednodušeně řečeno). Ale kde hledat chybu, když kalibrace přímo na tiskárně nepomůže??? Michal

Děkuji, ale manuál nemám - dostal jsem jí jako nefunkční. Michal

Toto je manuál, strana 20, kapitola 2................... viz příspěvek výšeStáhněte si manuál z tohoto odkazuhttps://h20566.www2.hp.com/portal/site/hpsc/template...

Nejspis bude problem s odecitanim kalibracnich vzorcu z pomocneho prenosoveho pasu. Nekde kolem tohoto dilu (tmavy pas ktery se nachazi pod tonerama) v tiskarne se nachazi ID senzory, ktere budou nejspis zaspinene-vetsinou je staci otrit (jenom se k nim dostat da kolikrat velkou praci). Pokud mate zajem rad Vam tiskarnu zkontroluji a vycistim-jentak pro Vasi radost. Odkud jste?

Dobrý den moc děkuji, to by jste byl moc hodný. Zájem bych měl, ale moc peněz nemáme. Tiskárnu jsem dostal jako nefunkční a skutečně mi chodí nějak divně. Problémů s ní mám dost, ale když se mi jí konečně povedlo alespoň po síti rozchodit, tak tiskla moc hezky. Bohužel stále hlásí nedostatek toneru i po doplnění prášku, protože neumím vynulovat zásuvné čipy v tonerech. Jsem z okraje Prahy - Uhříněves. Ještě jednou moc děkuji. Kříž

Jsem z Karlovych Varu. Jestli mate zajem napiste nejaky kontakt a muzeme se domluvit. Jak jsem napsal, tiskarnu Vam dam dohromady zadarmo, nedela mi to zadny problem.

To by jste byl moc hodný ikdyž nevím jak by se to dalo z KV uskutečnit. Telefon je 733565441. Kříž

Dobrý den - tato odpověď je určena především hodnému pánovi z Karlových Varů:To co mi radili ostatní podle příručky vůbec nepomohlo - jde jen o vycentrováná komplet tisku na stránku. Věřím, že je to špinavým čidlem, protože tonerového prášku je pod vlastními tonery vysypáno skutečně dost. To vyřeší vysavač, ale čidla to zřejmě neovlivní. Pod zadním tonerem je černá plastová krytka (snad je tím myšlený ten "černý pás"). Ta by měla jít vyndat. Sice se vrklá a vypadá, že by nějak vytáhnout jít měla, ale nedestruktivním způsobem se mi to nedaří a nemůžu najít žádnou západku, kterou odmáčknout, aby šla ven a dostal se tak k čidlům. Moc děkuji za odpověď. Michal z Uhříněvsi

Ináč to ste naozaj dostal "danajský dar" . Iba ak by vám s tým dal aj náhradné tonery .

Co na to říct?? jsem vděčný za každou pomoc a tonery snad nejsou pro mě tak velký problém - umím si je naplnit

Děkuji, snad je to něco jiného než uživatelská příručka - má to víc stran - už to stahuju. Děkuji, M.

Je to důsledek neoriginálních repasovaných (doplňovaných) tonerů a poškozených Imging Drumu. Pokud to nesrovná kalibrace, ty tonery vyhoď, pořiď originální HP a tiskárna bude tisknout zase kvalitně, samozřejmě za předpokladu, že má v pořádku ITB.

Děkuji, ale selský rozum mi říká, že když jsou cartridge originál a jen jiný prášek, tak to tím nebude. Je na to dokonce video návod, jak to plnit. Stejně na nové nemám, takže v tomto směru nic řešit nemůžu. Ale děkuji. Co je ITB nevím. M.