» Poradna » Windows (a jiné OS)

Rozjedu win10

Dobry den, chtěl bych se zeptat jak pošlapou Win 10 (pokud je vudec spustim) na této sestavě.Procesor: dvoujádrový Pentium 4 na taktu 3,0 ghGrafická karta: ge force 7100 direct X9Paměť RAM: 1,45 gb Děkuji za případnou odezvu.

Odpovědi na otázku

Zapomeň na to. Intel Pentium = prehistorický hw, už v době svého vzniku prakticky použitelný jen jako ohříváček pod nohy. => V letošním horkém létě k ničemu.

Microsoft zvýšil hardwarové nároky pro chod Windows 10To byl pravděpodobně jeden z hlavních důvodů, proč se americký softwarový gigant rozhodl hardwarové požadavky upravit a minimální kapacitu operační paměti zvýšit u 32bitové verze také na 2 GB. U 64bitové verze totiž byly 2 GB RAM požadovány již dříve.

Takže to pro mne znamená že to neutáhnu?

Kalkulacky, hodinky a jine blbinky maji vykonejsi procesory nez je P4. Zahod ten vrak co zere jako tank a kup za par korun neco pouzitelnejsiho.

Problém je ten že procesor musí být socket 478 a tam lepší neseženeš

Nemusí. Mnohem lepší repas (kompletní PC) koupíš za za nízké tisíce Kč.

Ačkoli chválím váš přístup k elektroodpadu, bohužel výrobci jej nesdílí. Je to totálně zastaralé, tady prostě pomůže jen nové PC. Nejlevnější sestavy okolo 7000Kč (za celou bednu) budou oproti tomu raketa s minimální spotřebou a podporou pro win 10 a nejnovějších standardů. Proč to chcete resuscitovat? Nebo proč tam nenahrajete nějaký starší systém, když už tedy?

Bohužel my nezbývá než s vámy souhlasit

Zahoď to celé. Levné PC s mnohonásobně vyšším výkonem seženeš za pár tisíc. Třeba:http://www.pocitacezababku.cz/Acer-Veriton-X4610-SFF-92... Na hry to nebude, ale pokud hraješ něco na té 7100, tak ta integrovaná v i5-2400 pro tebe bude také brutální zlepšení.http://goo.gl/j1gX4zA to je v porovnání podstatně lepší Pentium D do novější patice 775.

Děkuji tohle my moc pomohlo

To možná nějak pojede, ale P4 je zoufalství: výkonem ho předčí každý novější Atom (někdy od verze D5xx, a to je dost nevýkonný kousek), spotřeba obrovská, paměti (DDR1) se do toho moc velké sehnat nedají, SATA to má, pokud vůbec, verzi 1 - takže nový disk pravděpodobně nepojede... Škoda úsilí. A záleží na BIOSu, ono to možná nepůjde vůbec nainstalovat.Někde v bazaru sežeň základní desku s C2D, tam nebývají potíže, to by mohlo být prakticky zadarmo.Nebo (namátkou) Gigacomputer má za 1800: Intel Core2Duo E6550 2.33 GHz, 2048 MB, 80 GB, DVD-RW, nVidia GeForce 8400GS, Windows 10 HomeDisk bych tam asi vyměnil za SSD (za cca 1100Kč nějaký 120GB) a bude to dělo.

To je krásné za ty peníze

Na C2D už kašli. Ano seženeš ho celkem levně a ještě docela ujde, ale dnes už na tom není zase tak dobře a za nedlouho na tom budeš stejně blbě. Mrkni se spíš po těch i5 z generace 2000 a novějších. Ty se totiž prodávají za směšný peníz, ale výkon mají jen o něco horší než dnešní i5.

Směšný peníz je definice pro jakou sumu

Tak např. to odkazované PC s i5-2400 + 4GB + 1TB + Windows 7 za 5k. To je vyloženě směšná cena, protože i5-2400 má jen o něco horší výkon než o 4 generace novější i5-6400, které stojí stejně jako celé to PC:http://goo.gl/5AZobOhttps://www.czc.cz/intel-core-i5-6400/178264... A když si složíš podobnou sestavu (i5-6400 + 4GB + 1TB + Windows + deska, bedna atd.), tak tě to vyjde minimálně na 12-14 tisíc. Nevýhodou toho PC je, že je to úzká skříň. Takže pokud bys do toho chtěl dokoupit lepší grafiku, budeš mít výběr dost omezený. To samé platí pro zdroj. Nebylo by tedy na škodu mrknout po něčem v normální ATX/mATX skříni (případně si to přendat do jiné, pokud to ale půjde).

P4 patří do muzea. Nemá smysl se s ním trápit a nemá smysl ho trápit moderním OS, který vznikl 10 let po té, co se P4 přestaly vyrábět.Navíc dost pochybuji, že jsou P4 a Geforce 7100 v W10 podporovány. A 1,45GB RAM byla tragédie už u XP v posledních verzích.

Je to sice k nevíře ale opopravdu jsou P4 a ge force 7100 podporované

Nejsou. Neobsahují dané instrukční sady. Podporované jsou až některé modely z řady Pentium D LGA 775, což jsou dva přímotopy nalepené v jednom pouzdru vedle sebe. Nejvyšší systém, který nainstaluješ na Pentium 4 je Windows 8.

Ono existuje nějaké dvoujádrové Pentium 4? AFAIK mají všechna Pentium 4 pouze jedno jádro, nanejvýš mohou podporovat Hyper-threading.

Terminus technikus: P4 nikdy 2jadrový nebol. Máš na mysli 1 jadro s HT (1c/2t). Slušné PC na Puppy (vie bežať kompet z RAM) a písanie poznámok . Ako tu píšu ostatní, pod E6600 by som už nešiel aj keby som mal total pár €. Optimálne E8600, ktoré utiahne zrejme aj fHD h265 dokopy s chromom, alebo rovno Q6xxx, 6 GB RAM a s kanc. SW (defender, MBAM, chrome, videohovor, teamviewer...) na max ho nezaťažíš ani omylom. Popr. s GK podporujúcou h264 a môžeš prehrávať fHD h264 bez extra zaťaženia CPU

nevím na co ti ten PC slouží, ale na to bych dal tak leda XP bez SP3 a bez antiviru, nebo kdyby to mělo být online, tak 32bit Lubuntu.