» Poradna » Windows (a jiné OS)

Rozjedu win 10?

Zdravím,rozjedu prosím Vás 10tky na tomto PC (http://www.levne-notebooky-pc.cz/studentske-pc/kancelarsky... )?Mám tam 3GB ram paměti, 80GB HDD a přidanou grafickou kartu ati radeon 3470 HD. Nynější win xp, sp3 32-bit.

Odpovědi na otázku

Řekl bych že ne.Nevím, jaké májí winy 10 nároky, ale 80GB stačit asi nebude...

Ty jsi asi dobrej zabiják

Teorie hezká, ale zkus to vysvětlit všem těm tabletům, 2v1 a notebookum xco se prodávají s 32GB úložištěm a Win10 (Prozradím ti tajemství Win10 sežere tak polovinu místa co vychvalované Win7. Win 10 stačí cca 8GB)

A to sis vážně koupil? Vždyť tam je procesor, který nepřehraje ani video z Youtube. Že bys k tomuhle veteránovi sehnal 10-kové drivery pochybuji. Ale když chceš, zkus je objevit - abys pak nezůstal třeba bez driveru zvukovky nebo síťovky.

Tak je tam uvedeno, že jsou předinstalované XPčka, takže soudím, že je to bazar, kde toto někdo vyhrabal na půdě a ted to tam nabízí, pochybuju že by někdo byl tak hloupej, a koupil to v dnešní době.

P4? Takovy srot bych nekupoval, zvlast za tu cenu. Tohodle se lidi zbavuji za odvoz.

Hmmm, tohle jedině tak do soukromého muzea...na nic jiného se to už nehodí.

A dokonce je to ještě desktop, nikoli tower. To už jsem dlouho neviděl prodávat. Fakt do muzea.

a další chytrák

Tak tos toho nevidel hodne, desktopy se normalne prodavaji, v business sfere jsou nejprodavanejsim form factorem.

V business sféře frčí thin client.

1. CPU - NX podporuje, takže teoret. ano2. 3 GB RAM stačí3. 80 GB stačí4. ako písali ostatní:a) asi nebudeš mať ovládače (na HD 3xxx tiež ofiko nie sú, len W10 si niečo stiahne)b) výkon max na W2000/XP ako písací stroj5. kúp min E6xxx, alebo AMD X2-X3 so SATA HDD, optimálne s 4 GB RAM, ja som radšej za 6 GB (nemusíš sa uskromňovať v chrome). A aj ten s MBAM, Defenderom, Skype a chromom vyťažíš celkom slušne

6. W10 už zdarma oficialne nenainštaluješ. Má to síce s775 a na ten ovládače byť môžu (ja som použil dokonca z XP), ale ten CPU by vyťažil už samotný OS. Ako vidím, chipset je starý, takže ani keby si mal doma E8600, tak toto nedoporučím (chipset FSB nad 800 MHz nedá)

Oficiálně to pořád jde tady: https://www.microsoft.com/en-us/accessibility/windo...

W10 bol zdarma len do 29.7.2015 kym bola akcia Insider. Ak dobre viem, dnes do Insider-u sa mozes prihlasit len ak mas kupenu licenciu na W10 alebo ak si vyuzil upgrade z W7, alebo 8.1, ale z XP legalne zadarmo na W10 sa neda

Na tohle bych dal Xubuntu a XP nechal kdyžtak v dualbootu pro případ nouze. Na netu to bude rychlejší a bezpečnější na *buntu.

Extrémně líný CPU Intel Pentium 4 má praktický význam jedině jako topítko pod nohy v kruté zimě. Což letos asi nehrozí. Co s tím?Sběrný dvůr to řeší na 100 %.

To už si za ještě menší cenu pořiď nějaký bazarový kus s lepším výkonem, třeba: https://pc.bazos.cz/inzerat/69027779/Radeon-H... https://pc.bazos.cz/inzerat/69210281/pc-trija...

1) je to HW k ničemu, to se nehodí ani na prohlížení internetu.2) ne, pro W10 na to nebudou existovat ovladače. Tam podle mě skončíš max. na Win XP.

K HW už ti kolegové všechno napsali. K SW - z XP se upgradovat zadarmo nedalo a nedá, potřebuješ licenci něčeho vyššího.

Ako som pisal, Insider bol zadarmo a mne ofiko verzia ide do dnes (MS mi nevnucuje alfabuildy)

Přesně těhle mašin se zbavovala škola, kam jsem chodil, to je cca 10 let zpět. Dávalo se to zadarmo do dětských domovů, aby si měli s čím hrát. Koukám že další štace je eshop, který z toho chce ještě něco vytřískat. Prodat 16 let starou věc chce kumšt a marketing.

Na mail (outlook) a divx videa pre deduskov staci, pri PR2009 isto. Len neapustat nici ine

Na e-mail a filmy ti stačí lepší tablet.

Nedoporučoval bych davat na temto pc win 10 skrz použitelnosti.Ja sotva mam na CD2 E7500,2GB Ram Win 7 32bit a sem rád a to sem zkoušel i win 10ky ,ale ty využivaji více ram,disk.

Provizorni (v provozu jiz 2 mesic) reseni u klienta, kde bylo potreba na stary kram nainstalovat misto winXP novejsi OS a uzivatele tvrdi, ze to bezi lepe jak na puvodnich XP.Vzdalena plocha:http://www.ocean-cze.cz/win10b.pnghttp://www.ocean-cze.cz/win10a.png

Ne. Těchto šrotů jsou plné sběrné dvory.

Základní deska má čipset, který podporuje:- Core 2 Duo 800 MT/s - tzn. maximálně tam dáš E4700 (neseženeš, takže koukni po E4500)- 2x 2 GB RAM Dual rank, nepodporuje ale PAE, takže bude ořezaná na cca 3,25 GB minus grafikaOsobně bych ho tam fakt nedával. Relativně dobře běhají Windows 10 na 74GB raptoru, ale tyhle malé 80GB disky jsou hodně pomalé.

Oficiálně podporované procesory jsou zde: http://h20565.www2.hp.com/hpsc/doc/public/displayCore 2 Duo E4500 tam půjde po úpravě BIOSu.

Pod rukama jsem měl 3x P4 počítače,ani na jeden jsem desítky nedostal. Jo bejt to Pentium D tak v pohodě,ale tohle fakt ne.

Hodně záleží na revizi jádra, mikrokódu procesoru v BIOSu a povolení požadovaných instrukcí v BIOSu - a přístup výrobců je většinou velmi liknavý, protože podpora dva tři roky starých zařízení jim negeneruje zisk a kanibalizuje prodeje nových zařízení.