» Poradna » Počítačové sítě

Rozdvojka RJ45 - 2x samec 1xsamice

Zdravím všechny,nepotkali jste se prosím někdo s rozdvojkou RJ45 alias https://www.tsbohemia.cz/modularni-distributor-rj4... Která by ovšem měla dva samce na kabelu k jedné samici. Jde mi o to, že bych chtěl připojit zařízení, které potřebuje dvě IP adresy, přes jeden kabel. Na switchi mám volných pozic dost. Jen nemůžu natáhnout dva kabely od switche k zařízení. Díky MK

Odpovědi na otázku

To by rozhodně nestačilo. Tohle má propojené všechny piny.

Tak natáhni kabel jeden a k zařízení dej další switch...

Jo to by šlo, ale bohužel u toho zařízení nemám možnost napájení pro ten switch.

PoE..

POE ti nic neříká?

A to zařízení je na klíček??

Ne, je k tomu šlapadlo.Teď vážně. Samozřejmě má napájení, do kterého ale nemůžu zasáhnout. Resp. se k němu vůbec nedostanu.

Máš tam volný USB-port? Vyrábějí se switche napájené z USB.

PoE switch by se taky dal použít a možná to bude jednodušší než vyrábět nestandardní kabel.

1. Jako že v té jedné samici budete mít dvě fyzická rozhraní? Poněkud absurdní myšlenka, ale možná jste to myslel jinak.2. Na jednom fyzickém rozhraní může být libovolné množství IP adres. Řešíte neexistující problém.

1. dva samce připojím přímo do switche - a budu mít jeden standardní cat5e nebo cat6 kabel kterým se dostanu k zařízení, tam opět jedna "rozdvojka" samice na 2 samce s ty připojím do zařízení. Uznávám je to lehce absurdní myšlenka, ale je to lehce nestandardní aplikace.

nejde to, resp. jen pro 10mbs

Omyl. Funguje to i pro 100Mbit/s.

nebude, protože zapomínáš na vzájemnou případnou interferenci mezi páry vodičů.

Ale ho*no... Pojede to normálně 100Mbit. Možná kdyby to měl v délce hraničící s aximálním dosahem (>100m), tak by možná mohl byt problém, ale jinak to normálně pojede.

1.) 4 vodiče stačí na 100 Mbps, 8 potřebuje až 1 Gbps.2.) K měřící kartě fakt 1 Gbps nepotřebuješ. Z té určitě nebudou lítat desítky MB dat za sekundu.

v tomto případě max. stovky Kbps.

Není to sice odpověď na tvou otázku, ale možná řešení problému.Podle mě by mohlo jít na jeden kabel nacvaknout 2 RJ45 konektory. Musel bys to udělat i na druhé straně u switche, nebude to úplně košer ale na 100Mb by mělo stačit 2 páry vodičů.

https://c1.neweggimages.com/ProductImageCompressAll30... Budeš si ho asi museť vyrobiť sám. Kúp si nejaký female RJ45 keystone a pripoj naň dva kábliky s RJ45 male koncovkami.

Tu máš ešte schéma jak to zapojíš http://www.l-com.com/multimedia/diagrams/D_ECS...

No toto je ono. Škoda, že se to nedá koupit. No nic vyrobím sám.

S IP adresama jsi ale od kabelu ob jednu vrstvu vedle. Nevim, jestli jsi to, co si od toho slibujes, nepopsal nejak zjednodusene, ale na pridani IP adresy rozhodne neni nutne mit dalsi fyzicke pripojeni.

Uvnitř zařízení jsou dvě měřící karty, každá má vlastní pevnou IP.

No harryc tím chtěl říct, že nemusíš mít natažené dvě samostatné datové linky, ale může to vést jednou a rozbočit switchem.

Ano, to je řešení. Ale 4 spojky jsou opruz. Proto jsem se ptal jestli se někdo nesetkal s hotovým řešením.

Spojky by byly jenom dvě. (A kdybys měl kabeláž udělanou tak, jak se dělá v normálních firmách (zásuvka na zdi, patch panel u switche), spojky bys nepotřeboval vůbec. Holt někde se snaží šetřit za každou cenu. Až se ti kabel poškodí v místě, kde leze ze zdi, budeš v ...)

V UTP/FTP kably mas 4 draty, z toho na jedno zapojeni su pouzite jen 4 a 4 su volne pri klasickom 100Mb zapojeni ..........

pardom v UTP/FTP mas 4 dvojlinky

Tak si na oba konce správně nacvakni dva samce.

Jak tu jiz mnozi psali, neni problem aby v jednom kabelu bezel 2x 100mbit. Jen upozornuji, ze rozpleteni vodicu by nemelo byt delsi nez 3 cm jinac s tim budou potize (s podomacku vyrobenym kabelem).https://ctrlv.cz/CfaN

A proč taková hrůza, neřkuli prasárna? Stačí ty zmiňované rozdvojky a 4 krátké (nebo dlouhé - podle potřeby) patch kabely...

To je vec nazoru. Funguje to spolehlive, pri mensim poctu kabelu, cele to stalo jen cca 10 czk a navic jsem si to mohl vyrobil okamzite a necekat dalsi 2-3 dny nez mi dojdou prihlouple rozdvojky.

No, a co takový laik, který bude čekat 2-3 dny, než mu dojdou přihlouplé krimpovací kleště a pak mu, protože jednak neví, jak to má nakrimpovat a druhak neumí správně krimpovat, takže bude neustále odstřihovat zkažené konektory, dojde buď kabel. nebo konektory, nebo trpělivost...

Bože co to je za člověka ? ... bud si sítař a poradíš si a nebo se do toho neser když si pleteš pojmy a ještě mícháš uplně jiné věci do sebe Jak už bylo řečeno na jednom kabelu může být opravdu mnoho IP adres a s kabelem to nemá nic společeného.

pise, ze potrebuje pripojit 2 fyzicka zarizeni (merici karty), coz udela jak? telepaticky z jedne do druhe?

na to se používá vlan a může jich připojit trochu přes 4000

zaujima ma, ako chces cez vlan pripojit jeden kabel do 2 RJ45 konektorov.

No a? Proč by to nemohlo jet po jednom fyzickém spoji?

Nevymýšlej složitosti, zapoj ze switche dva patch kabely do samic Y spojky, samec spojky zapoj do patch panelu nebo 1:1 kostkou do kabelu, na druhé straně totéž, jen v opačném pořadí.Když se v tom odkazu cos poslal podíváš na druhý obrázek, máš to tam namalovaný.