» Poradna » Počítačové sítě

'Rozdvojení' internetu

Dobrý den,nejsem si jistá, jak moc je dotaz hloupý, ale musím se přiznat, že této problematice úplně neholduji.Věc se má tak, že bychom potřebovali doma 'rozšířit' internet. Na půdě máme krabičku (nevím přesně, co to je, je bez jakýchkoli tlačítek, vede pouze do zásuvky, potom jeden kabel na střechu a druhý kabel vede dolů do routeru, ze kterého tedy chytáme wifi, jenže máme velký dům a silné zdi, takže signál pokryje sotva polovinu domu). V té 'krabičce' na půdě už není jiný port, ze kterého bychom mohli vést další kabel do druhé poloviny domu, kde bychom měli další router s další wifi. Napadlo nás, jestli neexistuje nějaká rozdvojka na LAN kabely (našli jsme, že existuje, ale že to úplně neplní ten účel, který bychom chtěli). Poradíte prosím, jak tento problém co nejjednodušeji vyřešit? :)

Odpovědi na otázku

Ten dalsi kabel muzete natahnout z toho routeru co je dole. Stacit by melo libovolne AP(neni potreba dalsi router).

I to mne napadlo, ale říkal jsem si, jestli dole nemají pouze Wi-Fi AP s jedním vstupním LAN konektorem. A také, že kabel se většinou lépe nenápadněji tahá z půdy, než přes obytné místnosti. Ale pořád platí to co říkám, doporučuji návštěvu někoho, kdo aspoň trochu do síťařiny vidí, aby to zapojil a případně nastavil.

Hlavně když tam někdo přijde a prohlédne všechna zařízení, bude mít hned jasné řešení. Takhle je to tipovačka.

Existuje, jmenuje se switch, obdobně může fungovat i router. Ale vzhledem k tomu, že očividně o sítích nevíte vůbec nic, nebylo by lepší, aby nějaký známý ajťák, síťař či firma (třeba která Vám dodává internet) to přišla zapojit?

Taktez bych sel cestou firmy a postveni wifi a vlastne cele site "na klic". Ano asi to bude neco stat, ale zase budete mit funkcni reseni. Zacal bych u vaseho poskytovatele pripojeni. P.s. ta krabicka na pude je s nejvetsi pravdepodobnosti POE injektor - neboli napajec pro klientskou jednotku na strese ktera vas pripojuje. Z toho zarizeni nelze nic rozdvojit ani za nej nezapojujte switch.

Da sa to riesit bud tym switchom ako bolo spomenute vyssie alebo ak to nieje velmi daleko tak by mozno stacul aj wifi repeater. Tu je aj obrazok ako to funguje. Repeater je to zariadenie v tmavo zelenej casti obrazku.https://www.devolo.com/en/Products/devolo-WiFi-R...

Radsi at se tam prijede podivat nekdo znaly a vymsili poradne a funkci reseni,misto nejakych amaterskych pokusu s nevalnym vysledkem.

Prosím jen ne repeater. Někde to jakž-takž funguje, ale ve spoustě případů to je tragédie a vyhozené peníze. Udělat to pořádně s druhým přístupovým bodem nebude zas tak drahé, ale hlavně to bude funkční a spolehlivé. Repeater jako nouzové krátkodobé řešení, když to mám v domě, chce to pořádně.

Neviem ako to je so statistikou spolahlivosti ako to funguje. Brat ma repeater a chvali si ho.

To tomu predpokladam moc nerozumi a ani nema zadne vetsi naroky na propustnost. Repeater je vetsinou velmi spolehlivy zabijak site, uz z principu funguje jako rusicka (velmi zjednodusene). Takze pokud je to jen trosku mozne tak repeater ne, radne provest sitovou kabelaz, stacionarni zarizeni pripojit primo na kabel a pro dokryti hluchych mist zapojit pristupovy bod.

Repeater fakt ne, to je nejhorší řešení a jen dočasná nouzovka, pokud to jinak opravdu nejde. Ale jako trvalé řešení je to nesmysl.

"Na půdě máme krabičku ... vede pouze do zásuvky, potom jeden kabel na střechu"Ta "krabicka" je POE - power over ethernet. Je to zdroj napajania pre zariadenie na streche. Tam nic nepripajaj.