Rozdvojení ext. HDD

Dobrý den, prosím o radu zda li mě bude fungovat následující: Do TV připojím USB hub, do kterého připojím externí HDD a zároveň USB hub propojím 10m propojovacím USB kabelem s PC.Jde mě o to abych mohl disk používat současně na počítači a zároveň TV. Děkuji za odpovědi

Odpovědi na otázku

Sotva. K tomuhle účelu slouží tzv. NAS.

Nebude to fungovat. USB HUB je pro připojení několika zařízení na jedno "master" zařízení (např. PC, TV...). Ne naopak, není to na připojení jednoho "slave" zařízení na dvě a více "master".

Jednak to nebude fungovat elektricky (USB je NEDEMOKRATICKA centralisticka sbernice), jednak to nepodporuje zadny bezny filesystem. Pouzij sitove zarizeni.MP

Na toto si opravdu porid/postav NAS. Data budou pristupna pomoci domaci site pro vsechna pripojena zarizeni. NAS, TV, PC a veskera staticka zarizeni pripoj kabelem, mobilni si vystaci s wifi.

Tohle z principu fungovat nemůže a vůbec to ani nezkoušej, pokud nechceš riskovat zničení USB rozhraní TV nebo PC.

Připojím se :) ne, ne, ne, ne, ne, ne a ještě jednou ne, ani náhodou, ne, nikdy, ne, vůbec ne. Použij NAS - zapíchneš do routeru (pro zjednodušení - obvykle), v PC ho namapuješ jako síťový disk, pokud NASbude umět DLNA nebo jak se ta blbost jmenuje tak by to nějak mělo jít jen s (Smart)TV, pokud to podporuje (nemám vyzkoušené) a nebo připojíš RPi s KODI, to pak přes HDMI do TV a je to naprosto skvěle funkční (přehrává RPi, ne televize jako taková, ta pouze zobrazuje) s jakoukoli televizí z posledního desetiletí.