» Poradna » Počítačové sítě

Rozdíly v internetovém připojení xDSL a optikou

Ahoj,zajímal by mě jaké jsou rozdíly v připojení a to konkrétně v ADSL, VDSL a optickým připojením. Nějaké krátké vysvětlení, a které z těchto připojení je nejlepší?Děkuji za odpověď

Odpovědi na otázku

ADSL max 8/1 Down UpVDSL max 44/2 optika tak nejak bezlimitu zalezi jen na rychlosti poskytovatele.ADSL nebrat, VDSL pokud chces i tel, a o2TV moznaoptika je ideal, taky tam muzes o2TV, ale musis si udelat ucet.

Nejlepsi je to, ktere si muzes dovolit Optika prenasi data svetelnymi impulsy po specialnim sklenenem vlakne. Ma zdaleka nejvyssi rychlost a prenosovou kapacitu, ale je vyrazne drazsi.ADSL a VDSL je pripojeni, ktere prenasi data pomoci modulace na klasickych metalickych kabelech (vetsina jich puvodne slouzila pro pripojeni klasickeho telefonu). Lisi se v provedeni modulace a pouzitelne vzdalenosti od nejblizsi ustredny. VDSL umi prenaset data rychleji, ale jen na kratsi vzdalenost.

sice si to napsal dobre, ale clovek co se pta na takou kravinu neresi co je modulace a jak to funguje. jde spise jen o ty rychlosti a stabilitu. cenu asi zna pokud se pta na 3 konkretni pripojeni.

Proč by optika měla být obecně výrazně dražší? Záleží na poskytovateli. Někde nemusíš platit za vysoké rychlosti, pokud je nepotřebuješ. Mám optiku 25/5 za 300 Kč/měsíc.

Mas opravdu optiku, nebo ti domu vede UTPcko ci v horsim pripade koax, ktere jsou pak nekde prepojeno na optiku?FTTH je stale drahe a na vetsine uzemi nedostupne. Uplne stejne by se i o DSL dalo rikat, ze to je optika, jelikoz z ustredny/DSLAMu to jede optikou.Za me, pokud ti do domu/bytu nevede opticke vlakno, tak nejsi pripojeny optikou.

Mimochodem, ted nedavno jsem od O2 poptaval optiku a 100/100Mbps vychazi, pri smlouve s uvazkem, na nejakych 14000 mesicne a zrizeni by v Praze trvalo 52 tydnu (tj. 1 rok). A jeste je to bez SLA.Takze za 300Kc, mas mozna brutalne agregovanou kabelovku, ale ne optiku.

Takže dám příklad:Panelák, prvé patro managetovatelný switch, do kterého jde optika a dále klasické UTP k jednotlivým "klientům" bez nějakého FUP a rychlostí, která je v ten okamžik k mání. A vše za 300,- Kč.

FTTB

Strejda Google má dnes dovolenou?http://www.dsl.cz/jak-na-to/co-je-adsl-a-vdslADSL/VDSL - využívá metalické telefonní vedení, rychlost je závislá na tzv "poslední míli" což je vzdálenost uživatelské přípojky od ústředny (DSLamu) a samozřejmě na její kapacitě.Kromě klasického ADSL(VDSL) se vyskytuje ještě také symetrické SHDSL připojení (stejná rychlost downloadu i uploadu)Optické připojení dosahuje z principu podstatně vyšších přenosových rychlostí, zároveň může na jednom optickém vlákně být přenášeno současně vícero "linek".

Krátké vysvětlení: Z technické stránky je optika lepší (vyšší rychlosti, stabilnější). Prakticky záleží na poskytovateli, ale poskytovatelé se snaží aby ta optika byla i v praxi lepší. Jen může být dražší.

Jednoznacne optika. 250/100 za 15,-EUR.

Blava? Na dedine nemáme ani 1/10 Tvojho pripojenia a ešte za viac

Ale kdeze, obycajny zaprdeny Presov. Ale inac dostupne vo viacerych mestach, operator Orange.Tym som chcel len povedat, ze ak ma autor otazky moznost optiky, nech nevaha.

Kdybych mel moznost mit FTTH a klidne jen 30Mbps a klidne za 1500 mesicne, tak to beru vsema deseti, jenze takove veci proste nejsou.

Optiku máme do paneláku a mám připojení za 378 Kč měsíčně. Rychlost změřená běžně 270/200 Mbps.Záleží na poskytovateli - to je ta správná formulace.

Technicky: Nesrovnatelne lepsi je optika. Vic nema vubec smysl psat.Realne: Zalezi na tom, co mate v lokalite k dispozici, kolik to stoji a kdo a jakym zpusobem to provozuje. Jenze to byste musel napsat neco konkretniho.