» Poradna » Mobily

Rozdíly mezi 4K a 3K tv

ahoj, chci si koupit nový monitor k pc a asi i novou tv, při výběrech v krámech se setkávám s označením 3K,nemyslím 4K, to je také, ale jaký je rozdíl mezi 4K a 3K ?Myslela jsem, že máte buď HD ready, full HD a 4K,případně nějaké neširokoúhlé staré rozlišení z několik letstarých modelů (známý tak koupil za babku výbornou plasmovoutv, ale rozlišení neni HD, ani HD ready snad).Jaký je v tom rozdíl, podotýkám že si to nepletu s 3D, to nechci.Děkuji

Odpovědi na otázku

Zrovna dnes o tom píší na Technetu - odkazhttp://technet.idnes.cz/falesne-4k-televizory-ne-...

Není nad to si to změřit pohledem:http://www.avsforum.com/forum/attachment.php

Navíc někdo definuje 4K(3K) tak, že obraz má alespoň v jednom komém směru více než 4000 pixelů (3000) a jiní to definují tak, že obraz má v ploše 4x více pixelů než 1920x1080.

Ve zkratce, 3k je vysoke rozliseni pro ty, kteri maji hluboko do kapsy a presto chteji neco lepsiho nez full hd. Nejsou extra vhodne na hry, grafiku a podobne, ale na video/filmy je to celkem ok.

důležité je skutečné rozlišení panelu a ne marketingové nálepky 4k, 3k a další ... takže pokud chcete vysoké rozlišení, musí to být 3840x2160 ... tedy 4x FullHD obraz ... to se bavíme o televizi ... u monitoru k PC je situace jiná, rozlišení je spousta různých s rúzným poměrem stran a není podmínka mít zrovna těch 2160pmimochodem u televizí je ještě několik dalších důležitých věcí, na které je potřeba si dát pozor - podpora DVBT2, DVS2, h265, hdmi2.0a, ... to by bylo na celý článek ...

Záleží, co je ve Francii teď aktuální.

Jestli budeš kupovat 4K monitor k PC, tak si dej pozor, aby ti to PC vůbec utáhnul, když pominu hry, kde je potřeba mít nejnovější grafické karty, tak i na "blbý" Youtube ve 4K je potřeba vcelku dost výkonu. Jinak 3K rozlišení je "chyták" jako HD ready a podobné. Určitě to nebude mít vyloženě ošklivej obraz, ale na klasický 4K panel to má daleko.