» Poradna » Windows (a jiné OS)

Rozdílné přihlašovací údaje do systému a pro připojení ke vzdálené ploše

ZdravímV práci mám jedno PC v kanceláři a pořídil jsem druhé PC ke stroji do výroby. Oba dva PC mají nainstalovaný Windows 10 Pro. Nyní jsem v situaci, kdy bych se na PC ve výrobě připojil skrze vzdálenou plochu. V nastavení systému jsem povolil připojení skrze vzdálenou plochu a vím uživatelské jméno do systému a heslo do systému.V PC v kanceláři spustím připojení ke vzdálené ploše, zadám IP adresu a pokouším se připojit. Připojení je předpokládám v pořádku, protože mi vyskočí okno pro zadání uživatelského jména a hesla. Jsem si jist, že zadávám identické údaje, jako zadávám pro přihlášení do systému u cílového PC (u toho, ke kterému se připojuji). Přesto se mi nepovede připojit s tím, že jsou přihlašovací údaje špatné.Nenapadá mě, kde mohu dělat chybu. Zkoušel jsem i kombinace velkých písmen a podobně.

Odpovědi na otázku

Je přihlašovaný účet ve skupině Administrators nebo Remote Desktop Users?

aaa, to jsem se bál, že dostanu takový dotaz :o). Bohužel, netuším

Tak si otevrete prikazovy radek a napiste:net user NAZEV_UCTU [enter]

Tento počítač, r-klik, Spravovat, Místní uživatelé a skupiny... Členové těch dvou skupin mají oprávnění ke vzdálenému přístupu. Mimochodem, na desktopovém OS je povolená jen jedna session, při vzdáleném přihlášení odpojíš lokálního uživatele.