» Poradna » Programy

Rozdílná velikost xlsx a csv souboru

Zdravím, uložil jsem excel dokument v .xlsx a měl 191kB, pak jsem jej rozdělil na 2 poloviny a každou uložil v csv formátu. Každý z nich měl skoro 300kB. Bral jsem to tak, že csv jsou datově menší, ale tady je v csv ještě polovina dat oproti xlsx a velikost je znatelně vyšší. Nevíte, čím to může být a zde je csv soubor v pořádku?Předem děkuji za pomoc.

Odpovědi na otázku

Xlsx je v podstate ZIP, takze je komprimovany (misto koncovky Xlsx dej Zip) a uvidis .Csv ne.

XLSX je zamaskovaný ZIP.

Díky oběma. Pokud ale vyplním v excelu pár buněk a uložím to v xlsx (9kB) a csv (1kB), je zde rozdíl ve velikosti opačný...

To bude tím že xlsx obsahuje navíc metadata typu velikost textu, font, šířka sloupce, orámování, atd.

Ano

Ano, protože v případě csv se jedná pouze o txt souborv případě xlsx je tam zapsaná taky spousta metadat

Samozřejmě. CSV neukládá formátovací a další informace. Do určitého počtu buněk bude menší CSV, pak převáží vliv komprese XLSX.

to je přesně ono teď už to chápu. díky moc za vysvětlení tohoto objemového oříšku.