» Poradna » Počítačové sítě

Rozdílná rychlost připojení dvou počítačů na routeru

Ahoj, mám menší problém s rychlostí internetu. Mám ADSL nastavené na routeru a přez síťové kabely připojuji počítač a notebook. Vše v pohodě. Teď jsem ale pořídil nový notebook a na něm běží internet šíííleně pomalu.. po strašně dlouhé době naskočila stránka se speedtestem a ten naměřil pouhých 11kbit/s.
Zkoušel jsem od internetu odpojit PC jež měl rychlost v pohodě a na jeho místo připojit samostatně nový NTB. Rychlost na něm stále tragická. V čem může být problém? Díky za tipy.

Odpovědi na otázku

popiš blokově hardware i s přesným označením...
wan-adslo2-routerasus123-wifi-nbacer123 apod

Tak router je ADSL2+ DSL584T ale tam bych problém neviděl, protože na stejném výstupu počítač šlape.. spíše je něco špatně na noťasu, špatně nastaveno, ale nevím co, je tam předinstalovaný windows vista home a když dám vlastnosti sítě, tak mi ukazuje standartně že má připojení 100mb. Ale reálná rychlost internetu je nulová.. když kabel ze síťovky v noťasu vytáhnu a píchnu do PC, tak ten šlape jako hodinky.. Notebook je Toshiba satelite A300-20C, nevím přesně co je tam za síťovku..

zrus si riadenie sporeby v nastaveni wifiny