» Poradna » Počítačové sítě

Rozdílná rychlost internetu

Zdravím. Mám doma router Archer C6. Do toho mi jde od sousedů "kabel s internetem". Na tomhle prvním routeru naměřím rychlost okolo 200/25 Mb/s. Z tohoto routeru mi vede kabelem internet do druhého Archeru C6 ale tady už naměřím maximálně 80/25 Mb/s (jak Wifi, tak kabel). Délka propojovacího kabelu je cca do 30m. Proto se chci zeptat, může se to "ztrácet" v kabelu? Nebylo by lepší propojit routery bezdrátově? Bezdrátově sou routery od sebe cca 10 metrů daleko. Díky za rady a tipy

Odpovědi na otázku

ak vytiahnes kabel z archer2 a pichnes ho do pc/booku namerias 200? Alebo len kratkym kablom inym ako je ten co ide do archer2 namerias 200? Dlhy kabel moze byt vadny, zle nakrymplovane konektory a moze ist len na 100Mbit...

Díky za tip. To mě nenapadlo, vyzkoušet kabel přes notebook. Rychlost v notebooku kolísala mezi 25-50 Mb/sDíky za pomoc

tak teraz ten notebook odskusaj v rovnakom porte ale s original 1-2 metrovym cat5e kablom. Ak to pojde 200 ako ma, tak mas naozaj zly ten 30m kabel. Ako prve prerob oba konektory, pripadne pristupis k vymene kabla, ked aj tak nepojde

Podle mě už je dotaz od 10:49 vyřešený - dle odpovědi na odpověď Rolnika. Ač to od něj byla ironie, tak to nejspíše Milana posunulo správným směrem. Nicméně bohužel někdo to asi nepochopil a komentář Rolnika skryl...

že by neúplně zapojený kabel?