Rozdíl verzí repro

Zdravim, zjistil jsem že vyšla nová verze mé audiosestavy Genius SW-HF 5.1 6000, nyní je to rev. II. Tak, pátral jsem po netu i na samotných stránkách Genius, ale tam něco dohledat je umění, hraničí to se sabotáží sebeprezentace té firmy. Ví někdo tedy bližší info čím se ta revize liší od stávající léta prodávané?

Odpovědi na otázku

Vzhledem k tomu, co jsou geniusy za sra*ky, tak vůbec nemá smysl to řešit. Taky jsem to kdysi považoval za seriózní výrobky, dokud jsem si je sám nepořídil. Ta cena je vykompenzována tím, že zvenčí to sice vypadá naleštěné, ale uvnitř je to totální hnůj. Je to horší bastl, než kdysi ty různé kazetomagnetofony na vietnamských tržnicích. Uvnitř je to dosoplené, jako by to skládal někdo mentálně postižený, kterému by dali do ruky pájku a tavnou pistoli, desky jsou plné studeňáků už z výroby, všechno je jen provizorně lepené, takže to kolikrát nejde pořádně rozebrat, no prostě hnus. Dost nechápu, že tohle může mít CE a projít elektrotechnickými normami EU. Nedělám si iluze o výrobcích jiných značek v podobné ceně, ale věřím, že i tak budou uvnitř značně lepší, než Génius. Ten mi už nesmí do baráku.

tak tenhle 5.1 set je zrovna poměrem cena/výkon docela dobrá koupě. Kdo nemá na dražší tak mu to odvede dobrou službu (i když každá další verze je víc a víc ošizená)Mám to asi 7let a předtím jsem měl ještě tu předchozí verzi (prodal jsem, ne že by to nefungovalo). Za ty prachy to hraje prostě docela dobře a provedení uvnitř tě nemusí zajímat, pokud to nemusíš po letech otevírat a měnit kondenzátory.. (který časem odcházej)

Pozor, já neříkám, že to není použitelné, jen konstatuji, že vnitřní provedení je katastrofální a opravdu to vypadá, jako by to bastlil dohromady mentálně postižený jedinec někde u maminky na stole v kuchyni. Vůbec to nevypadá jako standardní sériový výrobek z továrny Takže u mě už Genius skončil a to i přesto, že ho stále provozuji. Ale jen díky tomu, že jsem ho sám opravil a snad od něj už nevyhořím Nevěřím tomu, že by jiné značky v podobné ceně měly uvnitř takový bastl, i kdyby třeba zvenčí vypadaly hůř, než Genius

to jo... vevnitř to vypadá jako by to montoval někdo kdo miluje práci s tavnou pistolí a navíc rád zalejvá věci silikonem

Jj, když jsem to otevřel, tak jsem přemýšlel, jestli jsem to nevyráběl já, když mi bylo 15, úplně jsem se v tom viděl

Reproduktorů od Geniusů opravil celou řadu... A není to až na pár vyjímek žádná tragedie. Mnohé značky jsou na tom podstatně hůř ,ale i líp(např. Logitech). V dané cenové kategorii na tom zas tak špatně nejsou a v rámci levných značek je to nadprůměr.

Je fakt, že zevnitř jsem viděl asi jen troje geniusy různých typů, ale dovolím si tvrdit, že takový bastl, který vypadá opravdu jako na koleně, neprodukuje žádná jiná značka, přestože zvenku třeba vypadají i hůř, než ty Geniusy, možná i hůř hrají, ale nikdy jsem neviděl tak amatérskou vnitřní konstrukci

Asi jsi měl smůlu, škoda. Já používám už 9 let reproduktory Philips se subvoferem a jsem spokojený. Je to typ SPA 5300/10. B.

Pro informaci: Není CE jako CE.https://www.kverulant.org/kauza/ce-aneb-china-exportA i když to má to "správné" CE, tak to jen znamená, že je to bezpečné (tedy do určité míry, která je určitě popsaná v návodu k použití a kde je vyjmenováno, co všechno se s tím nesmi dělat), vůbec to neznamená, že to musí i fungovat.Pokud mi někdo chce dát mínus, ať si klidně poslouží. Ale já jsem se v těch lejstrech hrabal než jsem šel do důchodu.

"+" CE prý má být pouze označení, že ta věc je údajně bezpečná pokud je užívána dle návodu. Viz různé aférky s Taliány a jejich produkty.Mám dojem, že je to i na pánvích. Ty jdou bezpečně užívat, ale nezaručují bezpečnost tchyně, když ji s ní budete mlátit do kebule.

Budou tam jeste levnejsi soucastky nez v te prvni. Co cekas, za tu cenu? Je to naprosty odpad, jako vsechno ve stejne cenove hladine.

4000,- není zrovna málo, teda pokud nemáš studiovou aparaturu za desítky tisíc či ještě víc. Za ty prachy je to dobrý aparát, jen mi schází dvě věci, digitální vstup plus paměť elektroniky na nastavení.

Zřejmě našli jiného dodavatele čipů do zesilovačů, ale museli pro něj upravit tišťák.

no a právě proto se ptám zda někdo neví jak zjistit změny. Stará verze mi slouží dobře a teď při koupi UPS jsem ji strčil také do ochrany před cukáním proudem. Už je mam snad 4roky. Proto mě zajímá zda to nějak vylepšili, ikdyby jen novou verzí elektroniky která by konečně mohla udržet nastavení i po vypnutí. Na těch jejich stránkách aby se prase vyznalo...

Satelity by měli mít o něco vyšší deklarovaný výkon (24W vs 20W), zatímco subwoofer by měl mít nižší (75W vs 100W).Jinak je to to samé.