Rozdíl v čiipsetech

Zdravím,chci si postavit nový počítač, tak začínám s výběrem základní desky pro procesor i5-6600. Nějak však nevím jaký je rozdíl v parametrech mezi jednotlivímy řadami čipsetů. Mohli byste mi je stručně popsat nebo případně někam odkázat? Nějak jsem to nemohl najít.

Odpovědi na otázku

https://en.wikipedia.org/wiki/LGA_1151Na běžný použití stačí B150, pro taktování ke K cpu potřebuješ Z170 desku...

Na taktování kromě Z170 potřebuje ještě "K" procesor. K i5-6600 je Z170 zbytečná, volil bych B150 nebo H170 (pokud je potřeba něco, co B150 nemá). A místo i5-6600 bych volil výhodnější i5-6500. Rozdíl ve výkonu je nepatrný, ale za těch cca 600,- má lepší chladič na CPU (třeba HE1024).

Mno já to píšu v jedné větě, mě se to vždy nechce rozepisovat... :)Jinak ano, B150 + i5 6500 vychází nejlépe

"...Nějak jsem to nemohl najít..." Lžeš, puberťáku, nic jsi vůbec nehledal! Intel zjevně nemá webové stránky, co?