» Poradna » Notebooky

Rozdil mezi processory

Zdravim panove a damy,mam dotaz rozhodl jsem se koupit novy notebook.Ale je v tom hacek, v dnesni dobe je toho mraky.Jelikoz chci Notebook co vydrzi hrani her tak jsem se koukal na radu MSI.Zde hodim odkaz : http://notebooky.heureka.cz/msi-gx70-3be-015cz/Jedna se o processor AMD.A pote jsem koukal na toto : MSI GP70 2OD-064CZZde se jedna o processor Intel i5A zde to zacina... jde mi o to jaky processor bude lepsi ?Pod notebook mam podlozky chladici to je samozrejmost.Jelikoz jsem omezen 25tis tak hledam alternativu.Nejedna se mi o vydrz baterie apod. jde mi o to aby to neco sneslo.pokud mate nejaky lepsi navrh tak sem snim :)Dekuji vsem za info a ochotu pomoci.

Odpovědi na otázku

omlouvam se zde je odkaz na ten druhy notebook : http://notebooky.heureka.cz/msi-gp70-2od-064cz/ jeste jednou dekuji za poskytnute informace.

Tak jestli já být velký a MSI:http://www.alza.cz/msi-ge70-2oc-030cz-d42989...

Na tento NTB jsem taky koukal spis by me zajimalo jestli je AMD na hry lepsi nez Intel

Podstatná bude grafická karta.A ze stejné dostane Intel víc.

Co jsem koukal na porovnani grafickych karet tak.NVIDIA GeForce GT750M .... je horsi jak AMD Radeon HD 8970M ..... obe jsou 2GB

No a takhle je to v životě se vším...Buď lepší a výkonnější procesor, ale o 25% méně výkonná grafika, nebo naopak.Rozhodnutí je na tobě.

Kdepak. V tomto pripade, byt je vykon procesoru nesoumeritelny, na stjne grafice predvedou stejny vykon. I nejvykonejsi mobilny grafiky jsou v desktopech s odrenyma usima stredni trida. Kdyz clovek nastavi detaily k hranici hratelnosti, budou se oba cpu flakat.

Za zmíněný peníz pořídíte stolní PC s kvalitním monitorem, kterému se nevyrovnají mnohem dražší NB, a na kterém si zahrajete prakticky cokoliv. O možnostech HW upgrade ani nemluvě, což u NB prakticky nepřichází v úvahu. Nicméně pokud toužíte po NB je to vaše věc, ale nepočítejte s tím, že za 25000,. Kč to bude nějaká extra divočina.

Rozumim ja prave hledam NTB uz jen z duvodu ze ho pouzivam kdyz cestuji.Hlavne mam vse u sebe a nemusim se tahat s celou sestavou.Kazdopadne podle me v teto cenove relaci je nejlepsi znacka MSI.Pokud mate nekdo nejaky lepsi navrh tak se rad podivam a necham klidne vysvetlit ;)Kazdopadne me hodne u toho MSI s AMD taha ten 17,3" display.no nwm mam z toho docela dilema.

Já jedině Intel® na NB ti pojede na rychlý střih PinnacleStudio:http://abload.de/img/snap7210s1ktr.pngi TMPGEnc:http://abload.de/img/kodovani-intelzwpua.pnghttp://abload.de/img/kodovani-cudawxrus.pnga oba umí využít OpenCL v CPU nebo CUDA na grafice nVidia. Pokud však neděláš to ani ono, pak grafika pojede na všem myslím běžné programy jako PS CC nebo GIMP / Zoner tam je možné využít i ATIny.

Prostě mysli na to, že Intel SDK v AMD procesorech prostě není a někdy je to velice "příhodné".

Zajimave no kazdopadne zacinam menit nazor na Intel.Jde mi hlavne o to hrani aby mi to treba GTA a podobne hry rozjelo v pohode.Necekam ze za 25tis budu mit namakanou masinu ale taky si nemyslim ze to bude stat za prd.

Ted kdyz nad tim tak nejak premyslim tak by me zajimalo co je to : SDKJsem dalobyse rict laik v modernejsich Pocitacich Dik za info

Intel® SDK je OpenCL technologie pro urychlení výpočtu kodéru H.264 (MP4 / MKV / FLV / MOV a další kontenery), je použita část grafického výkonu a hrubého výkonu CPU k podpoře výpočtu.Ekvivalent je CUDA od nVidia, grafický čip GPU procesor je využit jako výpočetní jednotka pro urychlení jak H.264 tak výpočtů. Vč. dekodéru / kodéru.U AMD lze využít jen OpenCL (u GPU, čili ATIny pro grafické programy), urychlení přes CPU možné není.

Netusim zda bych nikdy tuhle vyhodu vyuzila ale asi stejne pujdu do tohoto :http://www.czc.cz/msi-ge70-2oc-030cz-cerna/... Sice doted jsem pouzival AMD a byl jsem snim spokojen az na to ze to opravdu strasne hreje.Tak po informacich co jsem se docetl jak zde tak i na ruznych forech jsem si rekl ze je cas na zmenu.Snad mi tento Notebook jen doporucite

OpenCL samozrejme muze bezet i na CPU.

Ano, ale nejsou tam urychlovací instrukce speciálně pro H.264 kodek, které nahrazují přístup CUDA. Jistě, že OpenCL tam je jako takové a stejně tak u ATIn je AMDFusion OpenCL ekvivalent CUDA. Schválně si to otestuj, jak dlouho bude 10 min. video FHD kódovat 8 jádrový AMD a jak dlouho 4c / 8t jádrový Intel kde bude aktivní Intel SDK.

Budu ti věřit.

Lépe = klidně to vyzkoušej není to problém. Já první co udělám na "vypůjčeném" PC projedu u shodného SW co a jak, jak to rychle renderuje, co projekty, jak je nastavena karta, co umí CPU = deformace no. Ovšem já jsem teda nenáročný, klidně mi stačí 4x realtime pohoda u animací (efektů) jistě ne, tam se musí renderovat i 10 - 15 vrstev čili záhul dostane především CPU samotné kódování se v tom naprosto ztratí. Ovšem jsou tací, kterým ani samostatná H.264 karta a 12 realtime nestačí, mají toho prostě moc.