Rozdíl mezi procesory AMD a Intel

Ahoj,
chci se poptat jaký je rozdíl mezi značkami proserů Intel a AMD.

konkrétně: Intel® Pentium® Processor P6100 (3M Cache, 2.00 GHz)
AMD Turion II Dual-core P540 (2.4Ghz, 1066 MHz, 2MB L2, 25W

někdo říká že intel jsou kvalitnější, pak někdo říká že AMD jsou také kvalitní, tak bych se chtěl zeptat někoho kdo se v tom vyzná jestli mám brát na to takový zřetel. A ještě rovnou kdo má zkušenost s notebookem Lenovo Thinkpad Edge, chci si koupit 15...Díky

Odpovědi na otázku

tam kde ma Intel 2 jadro to Amd dotahuje sotva 6 ti jadrem
AMD proste zaostava a topi a je levnejsi a Intel obracene . .

ten Intel je akorat preznacenej Core 2 Duo, tam je to o tom ze na stejny frekvenci to bezi zhruba stejne
takze na 3 GHz by to bezelo o 50% rychleji a pak nekdo na 3 GHz - jako napr JA - kterej tam ma C 2 ale Quad core
tak s tim 4 jadrem to ma 2X rychlejsi nez na ty samy frekvenci 2 jadro
a AMD uz tam muze hodne ztracet, nekde to dotahuje, ale vitezi cenou predevsim
Intel ti vetsinou zase obvykle vydrzi delsi dobu i vic vydrzi a daji se vic pretaktovat (takze nestarnou tak rychle)
s levnymi ThinkPady ma zkusenosti muj kamarad a jsou to sunty

a pokud nevis tak se poohlidni po CPU PC mark 06, Everest, Passmark Perfonmance test a podobne - a srovnej si to vykonove, na prekodovani videa (full HD) do h264 potrebujes samozrejme co nejrychlejsi a i tak to an ctyrjadru to ztvrde nekolik hodin

Díky ti za odpoved. Notebook není pro mě ale pro přítelkyni, tak myslím že je to dobrý kompromis.
Já osobně preferuji Thinkpad a mám R řadu, která se neprodává už. Takže jsem ji ho doporučil, protože je to kvalitní značka a zrovna řada Thinkpad Edge je kompromis pro holku a byla by škoda nevyužitých vlastností.

problem je ze to misto amiku ted vyrabi cinani, dokud to bylo IBM tak reknu kupte to, ale ted ? neco jeste je dobry ale neco ne, jistota je dell Vostro 13" jde sehnat i u nas pod 20 tisic se zarukou myslim . . .
urcite by ji stacilo neco jako Asus VX6 ci Dell D430, Dell E4310

pro IBM i Dell vzdy delalo a dela Wistorn a Quanta Computer a nikoliv nejaky american v budove s napisem IBM
jeste se chlapce musis hodne ucit :) a jen tak na okraj, Wistorm je byvala divize Aceru

Tak Wistorm nebo Wisorn? A nemyslis spis Wistron?

o boze, samozrejme ze to vim, ale kvalita je proste tak nejak jina, i kdyz ten stejnej dela treba pro MSI
taky vim ze napr Dell D430 neni zadny dilo americanu, ale byl vyvinutej kompletne ve studiu v Izraeli,
samozrejme ze kdyz to ma clovek v ruce tak to je znat na prvni pohled

Ten intel určitě není přeznačený C2Duo, je to odlehčený i-čko, jelikož obsahuje integrovanou grafiku, což C2D neměly

No, zajímavé stračky :D

Toto má smysl řešit, pokud uživatel požaduje opravdu něco speciálního. Běžný uživatel nepozná rozdíl. Přirovnání k autům o patro výš je dobře vypovídající.

Pokud požaduji velký výpočetní výkon, mám dostatek peněz jak na koupi tak na provoz a mám dobře větranou místnost, vezmu nějakej výkonnej Intel (tedy ne to, co jste tady vy vypsal).

Pokud nemám tolik peněz, nepotřebuji extrémní výkon, vezmu cokoliv - dnešní procesory jsou z hlediska běžného uživatele úplně stejné (snad kromě Atomu). Prostě jak tam máš 2 jádra na aspoň 2 GHz, tak žádný rozdíl není poznat.

Je to jednoduche. U AMD dostanes za stejnou cenu vzdy o neco vyssi vykon. Intel ovlada 80%trhu a AMD nezbyva, nez konkurovat cenou. Co se tyka kvality, ma Intel o neco vetsi pocet reklamaci, vzhledem k prodanemu poctu CPU, ale to neni nijak vyznamne. U notesu je taky dulezite, abys nenarazil vylozene na srot (ASUS F3T). Intely mají velmi spatnou grafiku. AMD je na tom mnohem lepe, ale zase maji kratsi vydrz na baterii. Musis zvolit kompromis. Baterie obecne jsou podle mne dnes nejvetsim problemem prenosnych zarizeni. A ze nejsou nikterak levne.

passmark bench rating...
vybrany Intel...1519
Vybrany AMD ... 1509

takze vypocetni vykon maji velice podobny.
To co ale nachazim zajimave je ze AMD jsou povazovany za mnohem lepsi herni procesory.

protoze se s nima da ten herni postavit za zlomek ceny Intelu, protoze do ted taky u hodne her platilo ze je lepsi mit 2 jadro na frekvenci 2,8 GHz nez ctyrjadro Intel nepretaktovany na 2,4 GHz
protoze nekolik poslednich let ty hry zaviseji predevsim na grafice a ne CPU

No tak to zase naopak já nesouhlasím, protože tady tomu chlapovi vymýváš mozek blbostma, snad asi každej dneska ví, že když si koupí Intel tak je kvalitní a já s ním mám dost dobrou zkušenost, protože mám počítač šest let a ještě se mi nikdy nestalo, že by se třeba přehříval nebo že by měl nějakej velkej problém a nespustil by se mi tam třeba jenom nějakej blbej program .... no ono to možná bude tím, že já jsem si v tý době koupil kvalitní počítač a ne žádnou sračku ze supermaketu jako to dělá většina lidí ..... no myslete si oba co chcete já jenom říkám, že s tímto názorem nesouhlasím a myslím si, že Intel je o pár kroků vždy napřed než AMD, a to proto, že v dnešní době už není problém sehnat čtyřjádrovej počítač nebo i jenom blbý dvoujádro .... a hlavně jsou stavěný na nízkou spotřebu a velkej výkon, takže jsou usporný a strašně výkonný .....

tech testu ma nekolik, C i 5 ma cca 4954
a moje Q66OO cca 4300 (test CPU Mark)

Jsme velice rádi za toto ty debýlku!!!