» Poradna » Ostatní

Rozdíl mezi DVI a HDMI

Zdravím, chci se zeptat zda nemáte někdo zkušenost jak moc se liší obraz z PC výstupu DVI zapojen přes převodník DVI to HDMI do HDMI vstupu TV.A obraz, který je přiveden z HDMI výstupu z PC do HDMI vstupu TV.

Odpovědi na otázku

Nemal by sa lisit nijako, nakolko je to digital/digital, ten prevodnik pravdepodobne len prepaja piny DVI na piny HDMI, so signalom sa nice nedeje.

Sice obecně když se řekne digitální signál, ale to hned neznamená, že jsou ty signály totožné. Není digitál jako digitál. Nicméně DVi a HDMI na digitální video používá TMDS+ a TMDS-, tak to asi bude kompatibilní.

DVI/HDMI není převodník, je to "redukce". Elektricky jsou signály shodné.

super děkuji takže výsledný obraz by měl být také stejné ano?

Bude, kdyby redukce neslapala, tak se nic neuvidi.