» Poradna » Programy

Rozdíl mezi divx a xvid

chci se zeptat, pokud si koupim tv co přehraje divx, přehraje i xvid a pokud tv jen s xvid přehraje divx?
Díky

Odpovědi na otázku

možná by nebylo od věci napsat typ TV, nicméně by to neměl být problém

zjednodušené se dá říct že DivX i XviD je jedno a totéž. Oba jsou to kodeky které mají implementován MPEG-4 ASP formát a tak jsou i jejich výstupy totožné. Na starších TV by to mohl být problém, nicméně na novějších by to mělo být OK.

Totožné ne, ale kompatibilní (alespoň většinou) ano. Pokud to televize nepřehraje, tak se tomu obvykle dá pomoct změnou FourCC.

Jakou TV jsi vybral? a nebo vezmi flešku do obchodu a tam si nech vyzkoušet... a pak jí objednej na netu