» Poradna » Programy

Rozdíl mezi buildy AcronisTrueImageHome

Zálohoval jsem OS pomocí boot ATIH 2010 s flash disku. Tehdy byl Windows 7 32bit. Nyní mám Windows 7 a 10 64bit a ATIH 2018. Acronis postupem času nabobtnal, jako Nero. Nepotřebuji žádné přídavné funkce, ale prosté zálohovánéí OS na externí HDD. Myslíte, že lze stále používat build ATIH 2010 z boot flash disku i nyní ? A bude fungovat i na poslední Windows 10 x64 ? Děkuji.

Odpovědi na otázku

Starší verze do 2014 nepodporují UEFI. Ale pokud máš klasický BIOS, klidně je používej dál. Poslední slušná verze je 2013 pak už to neskutečně bobtná...

Pokud je kompatibilní s GPT a UEFI, tak snad ano.

Kdysi můj mozek mne zdárně navedl naučit se k zálohování užívat Clonezilla. Po více jak desítku let nemám problémy (už 20?). Rychlé, svižné, spolehlivé.

Oficiálně je pro W10 podpora u ATIH od v.2015. Ale běžně jsem u W10 zálohoval na záložní disk pomocí ATIH 2013 (byl tam po W8.1). Bohužel jsem nezkoušel nikdy obnovu, a i kdybych obnovoval, spouštěcí médium na flešce už bylo vytvořeno v ATIH 2016 na jiném PC. Teď mám 2018 a ano, stává se z toho moloch.

Tím se radši nechlub - děláš to přesně tak jak se to nemá. A spouštěcí médium používat vždy od té verze kterou bylo zálohováno. Protože až budeš potřebovat obnovit, budeš se velice divit že to selže. A o tom nevyzkoušení obnovy ani nemluvě. Protože seš jako policajt který se tři roky tahá s pistolí za pasem aniž by ji někdy vyzkoušel. Pak, až ji najednou potřebuje tak zjistí že nestřílí...

Takže :1 - Kterým buildem je dělaná záloha, tím samým provést obnovu2 - Windows 10 zálohovat a obnovovat min. ATIH 2016 (ATIH 2015 nemám)

Novější build by to měl umět obnovit ze staršího. Opačně to nejde. Samozřejmě, že na jiné flešce bylo spouštěcí médium 2013, obnova byla zkoušena pod W8.1, pod W10 jsem si netroufal zbytečně riskovat (ty jo, když nemáš jistotu, jak se to bude kamarádit?). Leda kontrola zálohy. Dneska je všude ATIH 2018, na pár let je pokoj.

aomei one key recovery na jeden klik a svatý klud. zdarma navyše