Rozdíl mezi aktivním a pasivním adaptérem

Jaký je rozdíl mezi aktivním a pasivním adaptérem DisplayPort > HDMI ? Díky

Odpovědi na otázku

Nějaký PŘÍMÝ hypertextový odkaz na PASIVNÍ adaptér _DP>>HDMI?

Nemám link, nikdy jsem pasivní adaptér neviděl ale určitě existuje.

Obecně platí, že pasivní adaptér je bez napájení a aktivní s napájením. Proč myslíš, že určitě existuje, když jsi ho nikdy neviděl? :)

Neviděl jsem ho ale něco jsem právě našel, tak podle toho jen soudím, že existuje.https://www.startech.com/faq/displayport_converter... Jinak jsem objednal tentohttps://www.czc.cz/club3d-displayport-1-2-na... ale žádný konektor pro napájení jsem na něm nenašel.

Jestli to nebude třeba tím, že samotný HDMI má vyvedené napájení pro takové účely ;)

Děkuji za info, a myslíš, že by se to napájelo přímo z konektoru HDMI? Koupil jsem právě kabel DP > HDMI ale po připojení to umí jen FHD rozlišení a prej potřebuji kabel DP > HDMI 2.0. V čem je to jiné? Kvalita kabelu nebo jen v zapojení?

Ano, HDMI má vyvedeno napájení pro nenáročné účely, typicky právě různé převodníky, kterým stačí zdroj malého proudu. Jinak ohledně specifikací HDMI se podívej na Wikipedii.

Pasivni casto vyuzivaji nejake konkretni nestandardizovane implemetace na strane VGA. Jedna se vetsinou jen o propojeni pinu dratky + identifikaci ze jde o redukci, VGA pak posila jiny signal. Tj. nemusi fungovat s kazdou kartou.

Jako aktivni se pak oznacuji takove, ktere maji v sobe soucastky, ktere zajistuji prevod mezi vstupnim a vystupnim signalem.

Aktivní adaptér má ještě šváb, který ty elektrické signály zpracovává na jiné. Pasivní adaptér je prostě předrátování.Pokud vím, DP umí přenášet nějakou podmnožinu HDMI, takže předrátování je asi možné. Ale obecně na to existují aktivní adaptéry, což znamená, že je to složitější, dražší, a choulostivější.