Rozdíl mezi adaptérem a řadičem?

Zdravím, jaký je rozdíl mezi adaptérem a řadičem?https://www.alza.cz/axagon-pcem2-d-d5502306.htmhttps://www.alza.cz/akasa-m-2-ssd-do-pcie-d55... Konkrétně mezi těmito. Který koupit?

Odpovědi na otázku

V tomto případě je různým názvem označováno prakticky totéž (až na počet připojitelných disků).

Myslel jsem si to, děkuji.

Rozdíl je v počtu a TYPU připojitelných disků. Ten druhý adaptér podporuje jenom NVME disky, ten první i SATA disky ( po propojení adaptéru s SATA řadičem na desce samostatným kabelem).

https://highpoint-tech.com/USA_new/series-ssd7140-ov... Tohle je řadič (obsahuje vlastní řídící elektroniku, bez ovladačů nefunguje jak má = většinou vůbec).To, co jsi sem hodil ty jsou klasické adaptéry, ty ovladače nepotřebují, ale také v zásadě nic neumějí.Jsou to jen jednoduchá zařízení, která umožňují připojit zařízení s určitým rozhraním do jiného, vzájemně kompatibilního rozhraní (třeba SATA do USB a pod).

V podstatě jsi chtěl říct, že adaptér je zařízení, obsahující řadič, program na obsluhu řadiče a mechanické prvky, vč. konektorů, pro upevnění ve správné poloze a se správným propojením...

Ne, nechtěl .. .

Tvoje chyba...

je to v podstatě obráceně: - adaptér umožňuje obvykle nějakým jednoduchým způsobem umístění něčeho někam kde na to není pozice/konektor, viz SATA konektor pro použití M2.SATA disků.- řadič obvykle obsahuje i nějako řídící a převodní elektroniku např.pro M2.SATA by nepotřeboval propojení s SATA portem základovky, ale zprostředkoval by to přes tu PCIe zběrnici.

A preco sa to nepytas Alzy, ked je to ich vymysel?

Tohle oboji jsou adaptery (zaodna logika, zadny procesor, jen propojene "dratky"). Radic je vyrazne jina a drazsi zalezitost, vcetne HBA, ktere sice v nazvu taky ukryvaji slovo adapter, ale je to spis druh radicu.