» Poradna » Notebooky

Rozdíl Intel core

Dobrý den,Chtěla bych se zeptat, jaký je rozdíl mezi Intel core i7 8. generace a 10. generace, jestli by to mělo při výběru notebooku hrát velkou roli, mám vybrané notebooky a právě se od sebe liší pouze těmito rozdíly a tedy cenou, jek moc je výhodné sáhnout po 10. generaci.Děkuji Pernicová

Odpovědi na otázku

Mezi 8. a 10. generací je rozdíl přesně : 2 generace. Byl by problém napsat přesně mezi kterými netebooky vybíráte ?

Vybírám mezi MSI WS63 8SL-013ESMSI GL65 LEOPARD 10SDK-032XES

i7-10750H vs 8850H ?https://www.cpubenchmark.net/compare/Intel-i7-8850H-vs... pre predstavu som ti tam pridal aj ryzen s rovnakym TDP, mozno by si sa mala poobzerat aj v ponuke konkurencie

Zůstanu věrná MSI, jsem s touto značkou spokojená.

Ja som bol spokojný s Nokiou, ale mám rozum a oči, aby som pochopil a videl, že čo bola Nokia kedysi, dnes už nie je. Ako môže byť človek naviazaný na značku? Konkurencia nejakú značku preválcuje, ale Ty kúpiš aj tak to horšie, lebo kedysi si "bola spokojná"? Máj gát!

Co ma MSI spolecneho s tim zda je pouzit CPU od AMD nebo Intel?Nebo snad na otazku zda mate rada radeji Ramu nebo Perlu odpovite kecup?

Rozdíl ve výkonu procesorů není podstatný. 10-tá generace má trochu vyšší turbofrekvenci a větší cache.Na WS62 máš profi grafiku s větším výpočetním výkonem (dobré například pro střih AVCHD videa) a dvojnásobek operační paměti a větší SSD a je o půl kila lehčí, na tom druhém je herní karta s lepší kompatibilitou a nejspíš i výkonem na hry.¨Takže je otázka, na co ten laptop bude.

Tohle se přímo netýká dotazu, není to o procesoru, ale o modelu laptopu.Pozor na kapacitu baterie. Ta workstation (WS63) má jenom maličkou baterii, aby byl při výpadku elektřiny čas uložit práci nebo WS přenést k jiné zásuvce. Ten druhý laptop má skoro devětkrát (!) větší kapacitu baterie (proto je taky těžší).

10 > 8, takze ked prsi nesvieti slnko. To je vsetko co sa da na tvoju vseobecne polozenu otazku odpovedat.