» Poradna » Počítačové sítě

Rozdíl dosahu Unifi LR a Unifi AC Lite

Zdravím. Chtěl bych se zeptat někoho, kdo má reálné zkušenosti, jestli je rozdíl v dosahu mezi Ubiquiti Unifi AP Long Range a Ubiquiti Unifi AP AC Lite. Jde mi o 2,4 GHz. Předem díky za informace.

Odpovědi na otázku

Ak ho zinstalujes na ceskom OS a IP tak sa ti MOZNO! automaticky obmedzi vysielaci vykon.

Jasně. U toho LR předpokládám výkon české normy 20dbm.

Realny dosah sa da laicky povedat iba v otvorenom priestore niekde na luke, velkom parkovisku a tak podobne. V interieri je dosah akehokolvek radia individualny pretoze kazdy mame iny byt a nabytok v nom, pokial teda neuvazujeme rusenie a to by sa asi malo uvazovat. Ak ti ide o maximalny dosah, mal by si vediet, ze to plati pre najnizsiu prenosovu rychlost a taj na pasme 2.4GHz 1 Mbps.