» Poradna » Windows (a jiné OS)

Rozdělení ultrawide monitoru na víc virtuálních monitorů.

Poradíte jestli existuje freeware, kterým rozdělím ultrawide monitor na více virtuálních monitorů?Případně pokud ne freeware, tak co používáte a jak jste s tím spokojeni?Díky

Odpovědi na otázku

co presne chces docielit? PiP resp. PbP musi podporovat monitor, to nieje zalezitost aplikacie do windows ci uz platenej alebo zadarmo.

Nechci PiP, chci mít možnost rozdělit to rozlišení 3840x1080 na 1920x1080 dvakrát. Takže když třeba maximaluzuji okno aplikace bude na půlku obrazovky.Případně pokud chci nasdílet s někým obrazovku přes Teams, nechci jim tam cpát celou ultrawide.

tak toto pocujem prvy krat, ze niekto chce dualmonitor pustat na jednom monitore :D To je riadna * ved vies..

Děkuji za užitečnou radu.

ok, rada je, ze nekupuj ten spagetovy monitor ale 2 normalne.

už jsem dva takový uživatele potkal.. koupili si tuhle nudli a pak jim vadilo že je to moc široký.. Takhle si to prej nepředstavovali. V reklamě to vypadalo tak neodolatelně..

Asi to k vam na vychod jeste nedorazilo, ale treba se nekdy dockate Jinak na tom nevidim nic zvlastniho, na hry pouzit plny sirku a pro praci jej mit rozdeleny na zony/virtualni plochy. Nekteri vyrobci ultra-wide monitoru patricny software dodavaji v baleni.

Keby taký LCD nebol drahý, šiel by som miesto dvoch LCD do jedného ultraširokého. Odpadá niekedy aj 3cm pruh. A defakto by nebol pre mňa najmenší problém mať 3 plochy na GK, ktorá má len 2 výstupy. Takže Ultraširoký LCD niekedy zmysel má.

Je dost kvalitnich ultra-wide monitoru, ktere jsou cenove v podstate tamtez, co dva stejne dobre 16:9/10 panely. V tom problem neni. Viz treba AW3418DW a podobne.

Třeba PowerToys, přesněji jejich část FancyZones:https://github.com/microsoft/PowerToys/wiki/...

Díky, vyzkouším.

jaky mas monitor?rada z nich to umi nativne.

většinou mají takovéto nastavení monitory už přímo v sobě

ale on nechce 2 zdroje pustat na jeden monitor, on chce mat namiesto 2 monitorov len jeden, ale 2 obrazy ako na dualmonitor.

inak aj tak by sa to dalo spravit, napojit 2 kable do 2 vstupov a zapnut PbP.

ano, o tom je rec.

Aby bylo jasno. Otázka zněla na freeware, případně zkušenosti s placenými.Existuje třeba tohlehttps://www.displayfusion.com/Discussions/View/working-... A já chtěl jen vědět, je jedné recenzi to tady Tomáš Holčík předváděl, ale nemůžu to najít.

display fusion som pouzival asi 4 roky ked som mal 2 monitory. Na jednom monitore je to ale maximalne zbytocne, proste si zvyknes na trochu iny styl prace, hlavne na to, ze aplikacie uz nepouzivas fullscreen ale v okne. Vsetko. Ziadne softy ani delenia ani nic nepotrebujes.

oba dva monitory to umi. nemusis na to pouzivat zadny specialni sw - jednoduse oba kabely vrazis do monitoru , a aktivujes prislusny rezim. bude se to chovat jako dva monitory na jednom displeji.

OK, i to je možnost. Testnu to až bude doma. Dík

ACER SplitScreen ? youtube.com/watch?v=TgiK40ihxTY&ab_channel=台灣TWCSDalebo priamo vo win10 split screen? https://www.youtube.com/watchspominany displayfusion > https://www.youtube.com/watchhttps://www.youtube.com/watch

Nejdřív bych se podíval na stránky výrobce, někteří na to mají přímo software a pak je to jednoduché.

nějak nechápu proč to chceš rozdělit a co si od toho jako slibuješ ??V okně jednoho programu dáš Win a šipku vpravo - okno zabere přesně 50% na pravý straně. Pak dáš druhej program a Win+šipku vlevo - druhý okno zabere ten zbytek 50% vlevo. Tohle jako nestačí ???

Hledám také řešení jako Roman a udivuje mě, že někdo odpoví na něco co se neptal, navíc toto nehledané řešení už vpodstatě bylo zmíněno výše.Takže ještě jednou. Roman hledal řešení např pro MS Teams, kdy sdílí obrazovku a aby protistrana měla komfortní rozlišení, když se např. připojuje na obyčejném laptopu a do tohoto prostoru zobrazovat více spuštěných oken.Nechte si zbytečné rady win+šipka do mateřské školy

Pokud mate grafiku Nvidia, tak jejich ovladače tuto funkci umi