» Poradna » Počítačové sítě

Rozdělení rychlosti uživatelům - D-link

Ahoj.Potřebuji na mém routeru nastavit, aby každý uživatel měl přibližně stejnou rychlost, tedy aby v jednu chvíli někdo koukal na YT v kvalitě 4K a druhému propojení neomezoval. Posílám vám také link na video.ctrlv.tv/29KdU ostatních nastavení tento "podvod" (editace zdrojového kódu) fungovala. Toto nastavení se nikdy neuložilo.Děkuji

Odpovědi na otázku

Pokud ten tvůj tajný typ routeru od fitmy D-link nemá bandwitch controll, tak ho hoď do konterneru na elektroodpad a pořiď si router s touto funkcí (například TP-linky, nevím, jestli všechny, tuto funkci mají).Doporučuji zkusit nastavit minimální garantované rychlosti, protože to umožní uživatelům v době, kdy je linka volná, využívat plnou rychlost. Maximální povolenou bych používal s rozumem, protože ta restrikce platí vždy, nastavil bych ji třeba na 80 procent kapacity linky nebo bych ji nenastavoval vůbec.

Děkuji, ale ten router by pravděpodobně měl podle popisků umět rozdělit rychlost mezi uživatele, tj. pokud bude zrovna rychlost pomalá a na wi-fi bude uživatelů 10, budou to mít všichni stejně pomalé. Naopak při vyšší rychlosti a 3 uživatelích bude mít každý připojení stejně rychlé.To by nebyl takový problém. Problém je v tom, že nastavení na této konkrétní stránce (ne webu) nejde odeslat/zapsat/uložit/nastavit.

Niektoré veci naozaj nejdú nastaviť/uložiť. Na webe existujú aj rádioprijímače amatérskych pásiem, ktoré je tiež možné opvládať cez web konfigurátor a tak isto je v tom konfigurátore zabránené určitým nastaveniam. Dalo by sa predpokladať, že je to tak urobené naschvál. Možno sa ti to zdá nelogické, ale stretol som sa s tým už viackrat, že určité nastavenia jednoducho nejdú zmeniť. Ak máš nejaké pochybnosti možno by nebolo od veci sa opýtať admina tej stránky prečo to nejde nastaviť. Myslím, že bude najlepšie vedieť čo tomu bráni.

A nepoužíváš ten router jen jako switch + AP? Vede ti kabel do žlutého portu? https://ctrlv.cz/xTgMA pokud ano, nemáš to nastavený jako BRIDGE?Omezovat pásmo lze jen pokud to funguje jako router..

Na první otázku neznám odpověď. (Kde a jak se to zjistí?)Z antény vede kabel do nějaké krabičky a z té do žlutého portu.Z černého portu vede kabel do notebooku. Při tomto zapojení internet fungoval, ale nastavit to nešlo.Na třetí otázku také neznám odpověď. (Kde se to zjistí?)

Ty vůbec nechápeš základy ani principy. Tudy cesta nevede. Buď si problematiku nastuduj (na internetu jsou mraky studijních podkladů), nebo si na to někoho najmi a zaplať. Takto se v tom budeš jenom plácat a zkoušet střílet naslepo.

Ale se změnou zablokovaných nastavení změnou html kódu jsem se vyznal. Například úpravy nastavení na dálku (bez ethernetu) jsem povolil bez jakéhokoli kabelového připojení.

Však ono ti to tam píše, proč máš "TRAFFIC control" šedý: https://ctrlv.cz/DTSDPodle mě máš i ten žlutý port v režimu bridge s ostatními. Pošli nějaké screenshoty, kde se vyskují IP adresy LAN a WAN strany, tam to uvidíme.