» Poradna » Ostatní

Rozdělení HDD

Zdravim Vsechny,Potrebuji poradit ja rozdelit HDD 40GB,nebo kde bych mohl sehnat návod jak na to.Jsem zacatecnik samouk a nevim jak dal.Dekuji za kazdou odpovedSimon

Odpovědi na otázku

Ak tam uz mas na tom disku patrticiu a na nej nieco nainstalovane tak potrebujes nejaky software napr. Partition Magic - jednu particiu zmensi a vytvor dalsiu.Ak ho mas prazdny tak pri vytvarani particii, napr. fdisk-om: zadas pre primarnu napr. len 50% a na zvysok hdd vytvoris extended particiu a do nej dalsie particie.Musis si trochu rozmyslet ako HDD rozdelit, ak chces dualboot, tak zavisi od OS ktore tam budes instalovat ze ako particie rozlozit, totiz ak chces z nejakej particie bootovat tak by mala lezat v spodnych xxGB disku, xx zavisi od OS  (napr. myslim ze pre win98: xx=8GB). Pozri napr help k partition magicu, tam je to rozpisane. Ak nechces dualboot tak je to jednoduche, mozes si to rozdelit ako chces .

Zabudol som: predtym ako pouzijes partition magic alebo podobny, zalohuj si vsetky dolezite data z disku! Moze sa stat ze to skape pocas menenia particie a data mas v haji...

Ahoj,Diky za uzitecne rady. Ale protoze jsem uplny zacatecnik, nez jsem tomu porozume, trvalo mi to deset minut.Ted uz to beha a mam z toho radost , diky Tobe.Jeste jednou dekuji !Simon