» Poradna » Notebooky

Rozdělení disku...

Zdravím.Mám ntb Asus,i3 5005-2 Ghz,HDD 1 Tb.Disk je označen jako Disc C,nic jiného tam není,vše je pohromadě.Flešku označí jako disc E.CHtěl jsem vědět,jestli to můžu nechat tak,nebo nadělat D,F,atd.Není zatím problém,svižné se mi to zdá dost.Jaká je výhoda rozdělení disku.Znám jen pár základů,jsem jen amatér.Jestli to někdo takhle má taky,budu rád za reakce...

Odpovědi na otázku

A ty potřebuješ nějaké dělení disku? K čemu by ti bylo? Pokud nemáš konkrétní důvod, proč bys to chtěl dělit, tak to nedělej, je to jen zbytečná komplikace. Ostatně to platí o spoustě činností na počítači nebo instalaci spousty zbytečných programů. Lidi neví, k čemu konkrétně by program měli, ale instalují ho všichni joudové, tak proč bych ho neměl taky, typicky třeba ccleaner a podobné sra*ky :) A ne, nejsi amatér, to je nepochopení významu tohoto slova ;) Amatér je člověk, který se daným oborem zabývá ve svém volném čase, ne profesně, ale často tomu může rozumět lépe, než profesionál, kterého obor nebaví, ale dělá ho jako zaměstnání. Na tomto místě se hodí použít spíš slovo běžný uživatel nebo lail :)

Dík za objasnění,a jo,jsem laik a nechám se poučit.Nechám tak,jak to je.Funguje mi to v klidu...

Pokud na tom HDD ukládáš objemná data (fotky, videa, audio), je dobré oddíl C zmenšit řekněme na 256 GB a na zbytku udělat oddíl D. Do něj pak ukládat ta data. Je třeba to udělat ještě dokud tam ta data nejsou Je potom snazší udělat zálohu systému (což je užitečné).

Záloha jde udělat stejně snadno, vyloučí se složka ve které jsou ty objemná data.Kdysi to mělo smysl kvůli přeinstalaci, kde se musel disk formátovat, ale formátovat disk při instalaci už není potřeba min od W7, kdy se starý systém odloží do složky a člověk tak o nic nepřjde. Možná to uměly i WXP nebo W2000, ale to už je pravěk a s přibývajícím věkem některé věci zapomínám

To jsem tu právě četl v příspěvcích,většina to má všelijak podělené,jeden oddíl na to,druhý na něco jiného,tak jsem se zeptal.Mám na disku jen pár filmů,muziku,pár her.Průběžně to ukládám na ext. a z HDD to mažu.Dík za reakci...

Na zálohování to nemá vliv, prostě si vybereš složky, které chceš zálohovat. Dělit kvůli tomu disk je nesmysl. Samozřejmě pokud máš dva disky, tak je to o něčem jiném, ale dělit jeden disk virtuálně je zbytečná komplikace.