» Poradna » Windows (a jiné OS)

Rozdělení disku

Ahoj,komplet jsem naformátoval disk a přeinstaloval Windows 10. Chci se zase disk rozdělit na dvě části přímo ve správě disků jako předtím. Jenže nyní lze nové části, bez OS, dát pouze polovinu kapacity disku. Chtěl bych víc. Tvrdí, že nelze přesáhnout hranici nepřenositelných souborů. Disk má 1TB, je na něm pouze OS a přesto je 500GB nepřenositelných? Co to je za blbost?Díky.T.

Odpovědi na otázku

Skúste odstrániť všetky body obnovy, vypnúť túto funkciu a vypnúť funkciu swap, ideálne je disk rozdeliť pred inštaláciou.

To nepomůže. Windows si zhruba do poloviny disku zapisuje $LOGFILE, který nepřesuneš a tím pádem pod polovinu oddíl nezmenšíš.Chyba byla instalovat systém na celý disk, pokud jej chci následně rozdělovat.To rozdělení mělo proběhnout rovnou při instalaci

Při nové instalaci jsem musel všechny oddíly odstranit a nevytvářet žádné nové, jinak to nefungovalo. Když byl ntb nový, tak jsem bez problému nechal systémový oddíl na 300GB a datový na 650GB. Tehdy to šlo.

Ono to ide vždy v Správe diskov.Ak nie, potom si stiahni Minitools Partition Wizard - free, a tam sa už nejak vysomáriš.

Nevím, proč mínus, když je ta odpověď v pořádku. Minitool to zvládne a přesune při tom i systémové soubory.

No odstranit ano a pak vytvorit podle predstav. Urco to jde. Jen je treba zkouset. Jinak ten free partition manager, pripadne vytvorit gParted usb bootovaci FLASH.

... do poloviny oddílu ... . Zmenšíš pomocí SW třetích stran.

Radšej sem zaves link zo Správy diskov, než sa pustíme do "nějakejch větších věcí jesli si ze slušnýho klubu, JZD Chvojkovice-Brod."

Vypni virtuální paměť, zakaž hibernaci (powercfg-h off).

To nepomůže jak už psal dříve p. Fiala - ověřeno z vlastní zkušenosti.Co s tím?ˇPoužít nástroje 3 stran k tomu určených a příště disk rozdělovat již při instalaci

Pouzij free Minitool, na který máš odkaz nahoře.Pomocí něj to zmenšíš bez problémů. Nemusíš vytvářet žádné bootovací nástroje, nainstaluješ, spustíš, pravou myš na oddílu / změnit velikost. Pak jen potáhneš (nebo napíšeš velikost) dle potřeby a vlevo nahoře potvrdíš.Za běhu to neudělá, tak budeš muset restartovat.