» Poradna » Ostatní

Rozbočovač USB u UPS

Dobrý den, chci se zeptat, jestli lze “rozbočit” signál z USB z APC záložáku do USB rozbočovace, aby signál šel do více PC, nebo ne? A jestli není jiný způsob, jak připojit jeden APC k více PC, aby jim odeslal signál v případě blackoutu?

Odpovědi na otázku

Jeden po USB, ostatním to předá po síti...

Jak když nejde nasdílet?

Předá informaci, ne USB Další možnost je vybavit UPS síťovým rozhraním, servery vypne aplikace PowerChute Network Shutdown.Ještě by se dalo uvažovat o RS232 signalizaci, tu by asi rozbočit šlo, jeden pin se uzemní při výpadku napájení a druhý při poklesu kapacity baterie, ale kolik serverů a UPSek má dnes ještě tohle rozhraní?

Rozbočovač na RS232 existuje, vyráběl ho APC v provedení 1U.

Ne, tohle opravdu nejde. Klient USB nemůže být připojen k více USB hostitelům současně.

Ano sériová komunikace neumožňuje komunikaci s více než jedním hostem.Takové samodomo řešení by mohlo být ze na jednom pc rozjedete agenta na kontrolu stavu ups třeba eventsentry a při události výpadku napájení na ostatní hledané pc pošlete příkaz shutdown

Dovolil bych si upravit odpověď na jiné znění. RS-232 neumožňuje oboustrannou komunikaci s více jak jedním zařízením. Pokud by se jednalo jen o jednostrannou komunikaci (odposlech linky, client), tak je možno připojit různá zařízení až do maximálního proudu. Občas to takhle používám.