» Poradna » Windows (a jiné OS)

Rozbitý windows ve všech směrech

Dobrý den.. mám problém se systémem na mém ntb. při zapnutí se nenačte windows a napíše "OS not found". pro opravu jsem zkoušel opětovné naistalování přes USB a nebo obnovení přes TroubleShot. automatickou opravu a nebo manuální přes CMD ale pokaždé to hodí chybu že je disk zamčený a nebo že došlo k neznámému problému, žádné error číslo nebo název. už se mi toto stávalo i dříve ale stačilo ntb. restartovat a zase šlapal..

Odpovědi na otázku

Třeba je vadný disk >> nabootovat diagnostické médium (třeba HBCD) a disk otestovat.

1) diagnostika disku - např. přes:https://www.slunecnice.cz/sw/hitachi-drive-fitness-... 2) pokud bod 1) neukáže na chyby disku, tak nabootovat live linux a zkusit, zda jsou data na disku přístupná. Pokud ano, tak udělat jejich zálohu a poté disk naformátovat a udělat čistou instalaci OS.

Když jsem hledal odpověď na googlu tak jsem našel že se jedná o nějaká bcd soubor ale nevím jestli to má něco společného proč nemůžu obnovit systém

Bohužel když jsem dal program na flashku tak ji to nenašlo a ukázalo to chybu jako když spouštím bez flashky file:///C:/Users/Sattr/Desktop/IMG_20170314_214041.jpg

To je hezké, že sem dáváš odkaz na obrázek co máš v PC.....Aby ho někdo viděl, musíš ho nahrát na některý imagehosting a sem dát odkaz....

Však už jsem nahrál opravu

No to je dílo - nemáš to trochu šejdrem?------------Špatně vytvořená bootovací fleška - nebo z ní neumíš nabootovat. Najdi si která klávesa slouží pro vstup do boot menu.

no nejsem expert přes pc ale nabootovat s flashky umím

to ISO nemůžeš jen tak dát na flash disk - já to vypálil jako obraz na CD, ale možná to půjde převést i na flashku - možná pomocí programu Unetbootin. Pak musíš z toho média nabootovat.

Tak Jsem nabootoval přes windows boot genius do safe modu a hdd to ukazuje a funguje v pořádku

No dejme tomu...Ale zálohu OS stejně nemáš, takže to přeinstaluj. Nic jiného nevymyslíš..

ale já to nemůžu přeinstalovat protože když se při instalaci win restartuje tak se nabootuje s errorem že není systém

když chci v safe modu otevřít disk kde mám naistalovaný windows tak mi to píše že mám formátovat disk ale nemůže protože je v read-only režimu

Zformátovat a poté rozhodně i odstranit disk(nebo oddíl, kde máš ten zabordelařený systém a zavaděč - 100MB) můžeš při nové instalaci systému. Nebo nemusíš formátovat, ale zvolit rovnou odstranit disk(oddíl + zavaděč). Instalátor automaticky vytvoří nový zavaděč.

to nevím jak se smaže disk

a formátovat mi nejde

Formátovat nebo smáznout disk(oddíl "C" + zavaděč) můžeš jen mimo běžící systém a to jednoduše při nové instalaci operačního systému nabootováním instalačky tvých Windows(DVD, USB Flash disk)Jestli se na přeinstalaci necítíš, měl bys k tomu pozvat nějakého zdatného známého .. Nebo si o tom něco proštuduj na netu, návodů najdeš jak máku.. třeba i na YouTube.. Taky by sis měl proštudovat něco o schématu disku - GPT, MBR. Netuším v jakém schématu máš disk.. čili jestli máš velký disk HDD, schéma GPT a více oddílů.. nebo SSDéčko

asi si to tu píšu pro sebe... já se vůbec nedostanu do načítání windowsu a ted už nikam "cant find kernel image: linux"

Njn.. Když se tedy nikam nedostaneš a nemáš k dispozici instalačku Windows(na DVD nebo na flešce), kterou si momentálně ani nemůžeš připravit na jiném pc, tak s tím prostě teď nic neuděláš..

Tak teď mě jen napadá, že vlastně z nějakýho kompu píšeš, ne..???Tak kur.va, kde je problém..??? Jestli máš po ruce nějakou volnou flešku, tak si na ni připrav instalačku a přeinstaluj ten tvůj systém na tom stroji, kde máš ten problém..

já se ani nedostanu do instalace

když dám prioritu spouštění přes usb tak "could not find kernel image: linux"

a co ráčí být na té flashce?

Cokoliv co jste mi tu poradili, ani když na jiném PC naistaluji Windows na flašku přes médiatool

nemá ten PC mechaniku? Boot z CD/DVD je o hodně jednodušší.

To má lepší nemám mechaniku na stolním pc

"nejsem expert přes pc ale nabootovat s flashky umím"Ano, ked Ti ju znaly clovek spravne pripravi a spravne nakonfiguruje BIOS/UEFI.Zavolaj si nikoho, co tomu rozumie.

Nedostaneš se do instalace..??? Jak tomu mám rozumět..??? .. K instalaci potřebuješ jen instalační médium(na DVD nebo na flešce) a funkční Bios.. respektive po vypnutí stroje a jeho zapnutí s připojenou fleškou hned poklepat na klávesu F12(nebo jinou klávesu dle manuálu tvého stroje), označit flešku, odentrovat a řídit se průvodcem instalací OS..

Když zapnu instalační médium tak mi chybí kernel image: linux ale jen někdy a když se dostanu do instalace tak tak nemůžu z diskem nic dělat protože je zamčený

jakmile se ti podaří nabootovat např. ten Gparted tak formátování disku nemůže prakticky nic zabránit, pokud není disk poškozený ve smyslu hardware.

oddíly a formátování udělej přes Gparted Live, pokud ti to nejde z instalátoru Windows.

čus, zkus tohle - https://www.lifewire.com/how-to-rebuild-the-bcd-in... mě to pomhlo, je to vlastně, že vložíš instalační flashku s Win a pak vybereš CMD.. a píšeš tam ty příkazy.

Tohle už jsem zkoušel jako první ale nefungovalo to

Tak už jsem zjistil v čem je problém.. C: Drive se přejmenoval na D: a místo C: se vytvořilo virtuální úložiště a proto to nemůže najít požadované soubory těd bych jen potřeboval poradit jak přejmenovat nebo resetovat celé HDD

to ale s tvým problémem nabootovat instalačku Win nebo live linux nemá žádnou souvislost.

A jak jsem to zjistil? už se mi podařilo nabootovat linux

ale usb instalace windowsu mi nejde píše to boot error

no tak si z linuxu udělej zálohu dat např. na externí disk. Pak přes Gparted zruš oddíly na disku čímž získáš něco podobného jako kdybys koupil nový prázdný disk a pak teprv nabootuj znovu instalačku Windows.

1, nevím jaká data2, nevím na jakém odílu je najdu.. mám jich tu 5 a každý má 20gb3, ani jeden nemůžu upravit ani odstranit.. jsou šedivě zabarvená a jdou puoze informace

Nejspíše to bude vir protože vyřeším jeden problém a je tu další

Proboha všechny ty zálohy dělej z toho live linuxu!!! Ten ti na nějaké Windows viry kašle, stejně jako jsou mu ukradená oprávnění složek apod.!Stejně tak to formátování disku po záloze - pořád z linuxu! Přece si nemyslíš, že můžeš z běžících Windows formátovat systémový disk?Už to říkám po několikáté! Jestli jsi schopen nabootovat live linux do normální plochy, tak tam máš normálního "průzkumníka" a můžeš si cokoliv z disku s Windows zkopírovat třeba na externí disk!

Ale já tam nemám vůbec nic :) km pár mb nějakých souboru v koši

jak tam nemáš vůbec nic? Z linuxu musíš vidět celý Windows disk s obsahem! Podívej se do toho "průzkumníka" (nevím, jaký linux jsi nabootoval, jména se liší - často to bývá Správce souborů).

Ze ho jeste krmis

si pomalu říkám, že takhle blbej snad nikdo není

Obdivuju tvoji trpělivost..

Ale neřekl nic užitečného.. pořád stejný problém

Je to amater

Na disku není vůbec nic.. jak jsem říkal asi to byl vir. a vše mi vymazal. Už jsem formátovat disky a smazal ty zbytečně a přejmenoval je jak to bylo dřív a už se dokonce dostanu to instalace Windowsu ale při instalaci se PC restartuju (plánované jak to chodí normálně) ale jak jak se načte tak mi to hodí výběr jazyka a instaluju od začátku

No comment Po instalaci windows a 10 vteřinovém odpočtu a restartu tě nenapadlo vyndat flashku s PC ?

Ale to je během instalace se ti PC několikrát restartuje a místo odpočítávání mi tam skočí výběr jazyka