Rozbitý procesor

Ahoj, u procesoru se mi ulomilo pár zubů (měděných výstupů že spoda), chci se zeptat jestli je procesor ještě použitelný. Děkuji.

Odpovědi na otázku

Zkus to a uvidíš.

To záleží, které přesně jsi urval. Pokud to bylo jen napájení, tak těch je tam hromada a když jich pár chybí, nevadí to. Ale datové potřebuješ všechny.

Jsou to tři hned na kraji, a jeden je ohlý skoro ve blíž ke středu

A to cpu je tajné? Podle jeho hodnoty bych to řešil, nebo ne.. Najdi si schéma toho tajemného cpu a podívej se co to je za piny, budeš vědět víc.

Ty vole, myslíš, že tu má někdo věšteckou kouli? Musíš napsat, jaký přesně CPU máš a které piny jsi přesně urval.

Mám AMD athlon x4 880k 4.2 GHz. Jen nevím jak zjistit ty piny, všechny co šli jsem narovnal takže mám zlomenný jen jeden úplně v rohu

Tak pokud to neběží tak nevadí, CPU má hodnotu max pár korun

Pinout k FM2+ jsem nikde nenašel, takže si ho buď najdeš sám nebo to prostě zkusíš a uvidíš.

Vše funguje až na obraz, nějaké rady?

"Vše funguje až na obraz"https://youtu.be/A6cTm5r1pykVem ho, vyhoď ho a pořiď si jiný (ideálně rovnou nějaký aktuální i s deskou a DDR4). Trefil jsi piny, důležité pro bezproblémový provoz.

Jestli hledas budget tak zkus pentium.

To nejsou zuby A mnoho jich je jen pro napájení, jsou spojené, pokud ti ten Japonec Samoseto ulomil některé z nich a není jich moc, aby zbylé nebyly příliš proudově zatížené, tak to fungovat bude. Ale pokud je i třeba jen jeden jediný z nich z adresové, datové nebo řídící sběrnice, tak smůla.

Aha, už jsem to četl, nefunguje mu obraz, takže smůla.