» Poradna » Notebooky

Rozbitý napájecí adaptér u notebooku 2x za sebou

Zdravím, mám notebook Dell Latitude E6410, core i5-560m, 4 GB RAM, u kterého jsem měl napájecí adaptér whitenergy 04085, 19,5V, 4,62 A. Vše fungovalo asi 4 měsíce bez problémů, ale v posledním týdnu se adaptér rozbil. Koupil jsem nový (stejný), ale ten asi za 3 dny odešel taky. Kompatibilitu s notebookem jsem ověřil na stránkách whitenergy.Asi to byl nějaký zkrat, protože poprvé to vypadalo tak, že v adaptéru luplo, zablesklo se a v místnosti vypadly pojistky. Byl hodně zahřátý. Podruhé začal bručet a blikala na něm kontrolka, tak jsem to odpojil od sítě a zjistil, že se pekl konektor, který se zapojuje do adaptéru směrem od sítě.Potřeboval bych zjistit příčinu. Může to být náhoda - prostě špatné adaptéry - nebo je jasné, že to dělá notebook? Nerad bych si uvařil další kousek. Zkusím koupit jinou značku (Connect IT CI-133 90W), ale bojím se ho zapojit Pokud není jasné, že závada je na adaptéru, tak dám asi notebook do servisu.Díky za radu.

Odpovědi na otázku

"Bílá energie" patří mezi podřadné značky. Tato "značka" sama nic nevyrábí nakupuje "své" výrobky u těch nejpodřadnějších (nejlevnějších) číňanů.Jinak nechápu, proč ten adaptér nedáš na reklamaci?

Ten adaptér ne, ten je bez viny. Vina je v majiteli, že po druhém stejném problému se ptá a nejde rovnou do servisu.

WE je doopravdy odpad. A nebude to asi úplně náhoda, že s druhým problémem (špatný kontakty na přívodu) se setkává poměrně dost lidí.

Zkus taky ještě zkontrolovat zásuvku, jestli v ní není nedotažený šroubek na nějakém drátu, a odběrem se nehřeje.