» Poradna » Windows (a jiné OS)

Rozbity HDD, linux asi nenacte HDD

Dobry den,Nabootoval jsem si Linux, protoze se mi rozbily Windows,Akorat, kdyz jsem si chtel pretahnout soubory z HDD, tak mi to napiseError mounting /dev/sda2 at /media/mint/54BC4DD9BC4DB5F0: Command-line `mount -t "ntfs" -o "uhelper=udisks2,nodev,nosuid,uid=999,gid=999,dmask=0077,fmask=0177" "/dev/sda2" "/media/mint/54BC4DD9BC4DB5F0"' exited with non-zero exit status 14: The disk contains an unclean file system (0, 0).Metadata kept in Windows cache, refused to mount.Failed to mount '/dev/sda2': Operation not permittedThe NTFS partition is in an unsafe state. Please resume and shutdownWindows fully (no hibernation or fast restarting), or mount the volumeread-only with the 'ro' mount option.Diky za odpovedi, mam Linux Mint, ktery je nacteny z flashky

Odpovědi na otázku

Poděkuji vlastnosti Windows, která se nazývá rychlé spuštění, po vypnutí je obsah části operační paměti uložen na disk a v případě otevření jinde je problém s připojením. Budeš to muset provést, tak je jak je tam napsáno, připojit jenom pro čtení. Doporučuji příkaz pro připojení v příkazovém řádku.

Ještě jsem neslyšel, že by se na disk ukládal část operační paměti. Rychlé spuštění je druh hibernace, akorát, že se na disk neukládá vše, co je spuštěné, ale jen kernel.https://www.howtogeek.com/243901/the-pros-and-cons-...

A co se tedy uklada na disk pri hibernaci?

Přidám ještě český návod na použití příkazu mount.http://wiki.ubuntu.cz/p%C5%99ipojen%C3%AD_disku... .Příkaz ti přímo nenapíši, neznám tvoje rozdělení disků.Jinak přímo stav a rada co se má dělat je v těchto částech hlášky:The disk contains an unclean file system (0, 0)The NTFS partition is in an unsafe state. Please resume and shutdown Windows fully (no hibernation or fast restarting), or mount the volume read-only with the 'ro' mount option

Díky moc

Otevři Terminál a postupně zadej buďto:sudo mkdir /mnt/disksudo mount -t ntfs-3g -o remove_hiberfile /dev/sda2 /mnt/disk(odstraní hiberfile)nebo ten disk připoj pouze pro čtení:sudo mkdir /media/disksudo mount -o ro /dev/sda2 /media/disk

Díky moc