» Poradna » Web a internet

Routwr funguje, ethernet občas a wifi takřka nikdy (na všech počítačích v síti)

Zdravím.Už asi dva týdny bojujeme s naším internetovým připojením. Tenhle problém mi přijde dost zvláštní a nikde jsem nenašel podobný problém natož řešení (ani na AJ serverech).Z ničeho nic vypadnul internet nicméně všechny diody na routeru svítili jakože je všechno v pořádku a dokonce i ikona na počítači signalizovala, že je všechno OK, nicméně internet nešel. Zkoušeli to opravit už dva lidi a nic, vůbec nevědí čím to je. Tak jsem se trošku vzdělal během těch dvou týdnů a snažil se ten router nastavit. Z počátku šlo připojení přes ethernet (i když jen některé stránky, což sice taky nechápu, ale není to hlavní téma) a přes wifi ne. Tak jsem resetoval router do továrního nastavení, znovu nastavil dynamické typ připojení, host name, MAC adresu a wifi se rozjela. Jenže takhle vydrží většinou jen pár hodin a pak nastane ten samý problém. V posledních pár dnech přestal fungovat už i kabel a postup popsaný výše nepomáhá a přitom opět všechny diody routeru svítí jakoby se nic nedělo, na počítači to na wifi střídavě ukazuje omezení internetu a na kabelu/ethernetu je vše, alesponň podle ikon, v pořádku.Jeden známej přes počítače říkal, že problém bude tedy pravděpodobně v routeru, říkal něco o DHCP, ale tam moje vědomosti končí (zkusil jsem přenastavit vstupní a výstupní čísla získávání DHCP adres z 2-100 na 101-200 ale nic). Firmware máme nový. DOkonce i v nastavení routeru na http://192.168.2.1/ ukazuje kolonka Internet Status: Connected, ale prostě to nefunguje Sme z toho už všichni dost přešlí, vzhledem k tomu, že nám nikdo neumí říct vo co jde.BTW zkoušeli jsme i jiný, půjčený router, ale ani to nepomohlo! Jen jsme ho zapojili, nastavili a nefungoval, nicméně po připojení toho starého to chvíli fungovalo :D je to fakt Kocourkov. Předem dík za každou radu, odkaz, pomoc nebo ideálně řešení :D ipconfig/allWindows IP Configuration Host Name Ukázat celý příspěvek

Odpovědi na otázku

Jo a tohle platí pro všechny počítače, který se chtějí připojit, ne jen pro jeden.

Kolik je wifi sítí v okolí ? Na sídlištích je tohle naprosto běžný problém třeba. Dost rychlý internet, router z druhé ruky za 300,- 10 připojení přes wifi a 4 kabelem -> neštěstí je na světě... Já řešil to stejné v podstatě a vyřešil to až pořádný router... :D

Wifin tu je průměrně 7. Nicméně na tuhle naší jsem jen 3. A navíc půjčený router stejnak nefungoval.Jinak máš samozřejmě recht, máme levnej 2 roky starej router Belkin f5d8236-4 .Jen nechápu jaktože to prostě občas jde a občas ne a navíc za takovejchle podmínek, že se dle diod a ikon zdá, že je všechno v pořádku.

Najdolezitejsie si nenapisal. Aky mas router?Rovno napis ci mas zapnuty skype, torrenty, Emule a podobne porgramy, ICQ a podobnych kecalkov, ci nebezia aktualizacie na niektorom pocitaci a hlavne ci mas 110% istotu, ze router nezahlcuje nejaky vir z nejakeho pocitaca na sieti.

Na wifi jsme připojení jen 3 lidi takže tohle riziko je minimální bych řekl (jak se dá zjistit jestli ho nějaký vir zahlcuje?).Jinak žádný takovýhle věci zapnutý nemám a ani nikdo ostatní tady (gf možná skype).Máme levnej 2 roky starej router Belkin f5d8236-4 . Ale jak řikám, tak nefungoval ani lepší, půjčenej.

Ak ti Internet vypadava aj ked si pripojeny cez LAN, najpavdepodobnejsia pricina okrem odchadzajuceho napajacieho zdroja je, ze je ten router niecim zahlteny. Na tychto lacnych hrackach je problem so zaplnenim NAT tabulky. Sprava sa to presne tak ako si opisal, router sa podla svetielok zda, ze normalne bezi, ale Internet nefunguje. Vyskusaj ci ho dokazes pingnut na vnutornej IP adrese z niektoreho pocitaca ak to zase vypadne.Najlepsie ovsem tak, ze vstky pocitace pripojis cez LAN, pretoze zakomponovat do toho dalsie desiatky moznych chyb wifi by bolo na dlho.

Tak to asi nebude routerem, ale věcmi co je před routerem --> kabel, switch na střeše, špatně zapojené kábly, poskytovatel připojení....

To si nemyslim. nikdo jinej v baráku probémy nemá a všichni maj stejnýho posytovatele. Navíc opět opakuji, že to občas jde a občas ne a je tam přímá návaznost na restartování a znovunastavení routeru přes PC - to by přece nebylo možné kdyby to byla otázka věcí před routerem ne?

Zavolat si k opravě někoho, kdo tomu opravdu rozumí ....

Tak to je rada k nezaplacení :D

Stejná rada, jako každá jiná. Evidentně se to vám nedaří zprovoznit a někdy je lepší pohled na problém "z druhé strany", možná stačí maličkost a bude vše fungovat.

Tak jasně, že bych k tomu mohl zavolat profíka....taky bych mu mohl vypláznout pětikilo a doufal jsem, že ten pohled z druhé strany bych mohl dostat i od Vás!

Skus toto:Pripoj jedno PC na kable LAN od poskytovatela, nastav TCPIPv4 presne podla poskytovatela(Ip adresa, maska, gateway DNS).Pokial je vsetko OK u poskytovatela, musi to na tom PC fungovat 100%.Tymto vylucime problem u providera a problemy s WiFi atp.Mozes to skusit?

Jasne, za predpokladu, ze provider povoli aj inu MAC adresu.Tiez ma napadlo, ked nestane ten vypadok, skus pingnut IP routra, ci odpoveda a ake su odozvy.Ak by bola odpoved OK, skus v tom istom case pinginut napriklad 8.8.8.8 ake budu odozvypripadne daj za ping parameter -l1000 (vacsi packet size)

Díky díky,nicméně nevím jak se pinguje ip adresa, fakt sem v tomhle tématu nováček a první poznatky jsem začal získávat až samostudiem před ani ne 2 týdny a taky nevám jak se v istom case pinguje 8.8.8.8

Pinging 192.168.2.1 with 32 bytes of data:Reply from 192.168.2.1: bytes=32 time=1ms TTL=64Reply from 192.168.2.1: bytes=32 time=1ms TTL=64Reply from 192.168.2.1: bytes=32 time=1ms TTL=64Reply from 192.168.2.1: bytes=32 time=1ms TTL=64Ping statistics for 192.168.2.1: Packets: Sent = 4, Received = 4, Lost = 0 (0% loss),Approximate round trip times in milli-seconds: Minimum = 1ms, Maximum = 1ms, Average = 1msa další Pinging 8.8.8.8 with 32 bytes of data:Request timed out.Request timed out.Request timed out.Request timed out.Ping statistics for 8.8.8.8: Packets: Sent = 4, Received = 0, Lost = 4 (100% loss),

Takze odozva na router je OK. To znamena, ze vnutri siete problem nie je.Time-outy g 8.8.8.8(google DNS server) naznacuju, ze packety z routra sa nedostanu von z nejakeho dovodu.Ked si nastavis PC ako som pisal vyssie a budes mat stale problem pingnut 8.8.8.8, za predpokladu, ze provider nepouziva blokovanie MAC adries, tak je jednoznacne chyba niekde za routrom(provider).Resp. ak nahradis router inym, 100% funkcnym a mas podobny problem, zasa je problem u providera, resp. za routrom.

Zrovna jsem připojil kabel z modemu přímo do ntb a internet jde bez problému...takže předpokládám, že to vypovídá o tom, že je něco v nepořádku právě s tím routerem, je to tak?

Tohle dělá buď vadný router, ale pokud tvrdíš, že jsi zkoušel i jiný a projevy jsou stejné, pak je problém někde mezi tvým routerem a ISP. Předpokládám, že se jedná o nějakou sdílenou anténu na domě rozvedenou pro všechny byty. Je na to jednoduchý test: připoj se notebookem (nebo PC - to je jedno) přímo na ten kabel, co jde do WAN routeru, hlavně si to musíš správně nakonfigurovat, tzn. to co máš jako WAN v routeru, nastavíš přímo v notebooku. Závady bývají na vedení eth. rozvodu po domě, typicky špatně krimpovaný konektor, někde štíplý, překousaný kabel, vadný switch, atd. Tu kabeláž dělávají vesměs "lopaťáci", co neumí ani nakrimpovat RJ-45, s nějakým proměřením kabeláže se vůbec nikdo nezabývá. Ono to přeci nějak funguje. Ale jak dlouho

Díky,nějak to zkusím i když musím říct, že v tuhle chvíli netuším, jak to nastavit...snad to půjde vygooglit

Tak jsem připojil kabel vedoucí z modemu přímo do ntb a internet běží bez problému...Takže to vážně vypadá na nějakou chybu v routeru že?U komentáře výše jsem dával ty pingy...nevím co to znamená, ale pro vás by to mohla být třeba další indície...? :D

Presne tak, vypada to na chybu v routeri. Stale vsak moze byt problem u providera, ze to chvilu ide a chvilu nejde a zrovna si na tom NTB trafil cas, ked to islo.Skus to otestovat trocha dlhsie, aby si vedel na 100% povedat, ze na NTB to fici v kuse a s routrom to vzdy blbne.

Aha tak pozor, udělal sem chybu a měl připojený i ethernet i wifi z mobilu :D nicméně kabel nefunguje i když opět ikona ukazuje, že je všechno v pohodě Jen jsem ho ale strčil do počítače a nic nenastavoval, páč nevim jak (tzn že TCPIPv4 mám získávání DHCP i DNS automaticky)

":D" Už zase?!Takže WAN připojit přímo do NIC nějakého počítače a raději znova ipconfig /all a také požádat někoho se stejným poskytovatelem nejlépe ve stejné budově o totéž s výpisem.Buď je špatný router (jeho zdroj je prvý na ráně), nebo jste se v tom jako skupinka správných diletantů hrabali a rozprcali nastavení k nepotřebě. Základní nastavení připojení má zajisté poskytovatel na svých stránkách a nejspíše je dodán ke smlouvě o poskytnutí konektivity k síti Internet.

Zkoušel jsi resetovat router do továrního nastavení? U tohoto modelu by mělo stačit podržet resetovabí čudlík o něco víc než 5 vteřin.Většinou je v základu nastaven tak, že by měl hned fungovat pro LAN.

Tak jsem zkusil obnovit tovární nastavení routeru z notebooku přítelkyně a hned potom začal internet fungovat (žádný nastavování MAC adresy, host name atd., prostě jen takhle čistě).Když jsem to udělal takhle u sebe na PC, tak to nešlo nikdy. Pořád to může bejt náhoda že zrovna v tu chvíli se vyřešil problém "někde jinde", ale je to dost nepravděpodobný, vzhledem k tomu, že internet začal chodit ihned po tom restartování do TN na jejím ntb....jde mi z toho hlava kolem.Dokážete z tohohle něco vyvodit?

Přesně to jsem psal o 3cm nahoru.Asi jediná možnost byla, že to bylo prostě nějak blbě nastaveno v routeru.Jestli to jede a pojede, nepátrej, je to ztráta času. Kdyby se situace časem opakovala, víš, jak na to.

Pozor vtip je v tom že jsem to obnovil z jiného počítače než obvykle, jinak jsem to samozřejmě dělal několikrát - nicméně vždy jen ze svého počítače.Dokonce to byl jediný postup, který fungoval při opětovném vypadávání.Proto se v tom hrabat chci. Nejde mi do hlavy, že stejný postup má na jiném počítači jiný výsledek (teda samozřejmě v tomhle případě mi to nejde do hlavy). Znamená to, že je něco v nepořádku s mým počítačem a to bych rád vyřešil.

Co je nejasné na tom, Že jste spolu s dalšími "národními umělci" nejspíše rozvrtali nastavení routeru a nejspíše máte rozvrtané i operační systémy.Výše padlo jednoduché řešení - spustit jiný operační systém.

Já se tu slušně ptal a popisoval svůj problém. Nejsem IT inženýr. Já ten problém nevytvořil, snažím se ho jen řešit s vědomostmi který mám a žádám o radu. Nepotřebuju slyšet žádný narážky na svou nevzdělanost ve světě IT. A rozhodně bych se v tomhle ohledu nenazýval "národním umělcem". Navíc jsem myslel že stránka s názvem Poradna je určena právě lidem, kteří chtějí nějaký svůj problém vyřešit pomocí online položené otázky, nechtějí ho vyřešit tak, že stráví 5 let na škole, nebo že zavolají technika - tyhle možnosti přeci každý zná Prosím Vás tedy, jestli nemáte nějakou konstruktivní radu jak vyřešit (a ne jak zavolat někoho, kdo to vyřeší) tenhle problém, budu rád za odpověď- Pokud ne, můžete jít s klidem v duši komentovat zpátky na novinky.cz

Na ""novinky" nechodím, a sám jste se přiznal, že jste se vás v tom vrtalo více. Pokud něco neznám, pak se v tom nevrtám! Radu může zužitkovat někdo, kdo zná aspoň základy, jinak je to ztráta času.A návrh jsem dal - spustit JINÝ operační systém!

Tento člověk, tedy "ms" musí být velmi zakomplexovaný mající nějaký mindrák. Třeba je nějak postižený, tělesně nebo i duševně. Z jeho reakcí je cítit nenávist ke slušným lidem. O nějakém slušném chování ani nemluvím. Je to chudák, mělo by nám ho být líto. Jistě za to nemůže.