» Poradna » Počítačové sítě

Routr do domácnosti

Zdravím,rozhodl jsem se pro koupi nového routru, ale v tom nepřeberném množství, které je momentálně k dipozici si neumím vybrat, neboť výrobce málokdy uvádí vše co bych potřeboval. Moje požadavky jsou následující:1 Gbps LAN (min 3 porty)Omezovaní doby připojení dle MAC adresy (omezení pobytu na internetu dětí)2,4 i 5 Ghz WIFI - bydlím v paneláku a 2,4 je má už plné pásmo.Potěšilo by USB na připojení disku či podpora VPNCena okolo 3 tis. korun.Předem děkuji za návrhy

Odpovědi na otázku

Plus nějaké wrt. Pak stačí prez putty příkaz iptables -I INPUT -p TCP -m mac --mac mac_adresa -m time čas a tím nastavis mac adrese prostup na net. Pozor na čas routerů at je přesný.

Jak to, ze vyrobca neuvadi ?To chcete povedat, ze to neuvadi ani v navode na obsluhu ?Navod (manual) je k dispozicii na webe, hadam pre vsetky mozne typy routrov.

To ma nenapadalo prolistovat manuál, ale přeci jen jedno je manuál a druhé je osobní zkušenost

Ano, skusenosti to je ina vec.Ovsem vsetko co sa tyka wifi je najlepsie si odskusat sam, pretoze kazdy mame iny priestor (byt), veci v nom umiestnene a tiez pocitace.

Doma jsem zkoušel několik routerů s 5GHz. Stačí dvě zdi a rychlost je horší než s 2,4GHz.Pokud máš možnost, pak si natahej kabely, aspoň ke standardním místům, kde obvykle sedáváš. Na zbytek bohatě postačí 2,4Ghz.

Ke stolním počítačům mám natahaný kabely ale jde mi notesy a víc jak 2 stěny tam nemám´od routeru..

I s notebookem obvykle sedis na nejakem konkretnim miste a jde k nemu pripojit kabel, kdyz uz k nemu mas pripojeny zdroj. Uvidis sam.

Pokud jste technický typ tak rb433GLhttp://www.i4wifi.cz/rb433gl-128mb-ddr-sdram-6... + 1x 2,4Ghz miniPCI karta+1x 5,4Ghz miniPCI karta+ kovový kryt