» Poradna » Počítačové sítě

Router+veřejná ip

Dobrý den.Potřeboval bych poradit.Mám veřejnou ip adresu.Jenže mam doma už dva pc a ja jasem za routrem!Tim padem mi nejede spusta věcí.Prosim jde to nejakym zpusobem udelat tak, abych ziskal verejnou ip, i kdyz jsem schovany za routrem???

Odpovědi na otázku

Na routeru vypni NAT a providera popros o další veřejnou IP. Jestli není svině, tak za pronájem další veřejné IP bude chtít pár desetikorun.

aj.no vyzkousim urcite poprosit o verejnou ip.

Jen pro jistotu abych to spravne pochopil, kdyz mam 2 verejne dynamicke adresy a na mem routru (straightcore wrt-311) vypnu NAT tak bude mit kazdy z mych dvou PC jednu verejnou IP?

Na routru nejspíš pujde nastavit port forward, tak si ponastavuj služby, které chceš mít na pc viditelné i zvenku.

jmenuj co ti nejede a jak to ma vypadat kdyz to dle tebe normalne jede.MMike

proste nejedou veci na ktere potrebujes verejnou ip

nac treba verejna IP,FTP,web server,dalkove ovladani jineho pc,dal me aspon ted nic uz nenapada...co tobe teda nejede je tak tezke to napsat,kdyz ses zmohl na to napsat vetu "proste nejedou veci na ktere potrebujes verejnou ip",upresni ty programy.nepouzivam prvne zminen 3 veci a vse mi jede jak na verejne tak na neverejne OK.MMike

Tak asi nepouzivas programy co ja.To mas jedno co.Proste potrebuju verejnou ip a hotovo.

jednoduzsi je si namapovat porty

?

samozřejmě přesměrovat porty. doporučuji prostudovat manuál (RTFM :) )

je to na me moc slozite.Asi mi nezbyva jina cesta nez opravdu pozadat o dalsi ip adresu atd..

treba kdybys napsal jake programy ti kuli neverejne ip nejdou, tak by jsme se mohli pohnout z mista

kdyz je to na tebe moc slozite tak ti mozna dalsi verejna ip nepomuze ;)

asi se pujdu poradit na warez.aj ta mi poradi lip

Vypada to, ze tobe kazda rada draha