» Poradna » Počítačové sítě

Router+firewall

Dobry den
Rad by som sa opytal ci hardwarovy firewall v routeri dokaze blokovat pristup konkretnemu softweru (ktory si nastavim) na internet.

Odpovědi na otázku

Asi hodně záleží na tom, jaký router máš. Nejjednoduší vytvořit nějaké pravidlo, které ti z LAN strany zabrání konkrétnímu portu přistupovat na WAN rozhraní.

Nie, nedokaze. Firewall v routeri nema ako vediet, ci ten packet ktory sa snazi dostat na internet bol poslany na tvojom pocitaci z Explorera, Skype, alebo DC++. Port v tomto pripade nehra rolu, ten neurcuje aplikaciu...