» Poradna » Počítačové sítě

Router

Dobrý den, koupil jsem si nový router od Tp-linku ( AC1750 Mesh) především z důvodu rozšíření sítě, při prvním pokusu oba routery fungovaly správně, ovšem po chvilce zkoušení, když jsem se býval snažil prohodit routery mi po připojení (kabelem i bezdrátově) pouze napsali, že se nelze připojit k internetu, bydlím kus za městem, tudíž mám internet přes anténu. Měl jsem za to, že to nebude až takový oříšek, se kterým bych se nedokázal poprat ale bohužel opak je pravdou, budu velmi vděčný za jakékoliv rady, děkuji, Bohdan

Odpovědi na otázku

Reset do výrobních nastavení a začít znovu.

No pokud se to dělá podržením tlačítka reset na routeru, tak jsem to zkoušel několikrát, ovšem marně, pokaždé stejný problém, obávám se jestli není chyba někde v konfiguraci routeru, jinak netuším

Jak se dělá reset i nastavení, se dočteš v uživatelském manuálu. Ale to by tě asi moc obtěžovalo, že?

Ach jo....V případě, že máte na domě samostatnou anténu.......https://www.starnet.cz/podpora/nefunguje-net/

Předpokládám rovněž, že nastavení bylo provedeno dle parametrů uvedených ve smlouvě /poskytnutých údajů od ISP. (IP/maska/brána/DNS1/DNS2)