» Poradna » Počítačové sítě

Router vs. ntbk padá přístup do internetu

Ahoj,mám notebook hp 4710s, W7 prof. 32bit, router zyxel vmg3312-t20a od t-mobile. Doma všem funguje internet přes wifi (2 ntbky + chytré telefony), ale na mojem ne, Dělá to od té doby, co jsem router měnil, cca 5 dní.Chová se to tak, ntbk wifi síť vidí, připojí se, ale jak zapnu internetový prohlížeč (IE, firefox) a zadám nějakou www stránku, tak se kolečko točí a nic se neukáže, po pár vteřinách je na wifi ikonce vpravo dole žlutý vykřičník - což znamená, že nejde internet. Když se odpojím a připojím znova, nespouštím žádný prohlížeč a přes příkazový řádek zadám nekonečný ping třeba na google.com, tak to jede pořád a pingá v pohodě. Jakmile ale spustím nějaký internetový prohlížeč, tak zas onen žlutý vykřičník. Dělá to i když sedím blízko u routeru.Co jsem zkoušel na ntbk:- vtátit se bodem obnovy zpět- odebrání uložené wifi sítě z ntbk- přeinstalace ovladačů- nastavení pevné ip- dnsflush, ip release a renew-> a nepomohlo nic zatím.Jsem už z toho mírně nasraný, má někdo nějaký typ? Dííky

Odpovědi na otázku

A na jiné Wifi funguje?

Zkusím dneska, díky za typ.

Nemas v browseri nastavenu nejaku proxy?

proxy není nastavena. I jsem smazal Avasta a vubec nic to nemělo vliv :(

zkusil jsem ještě netsh winsock reset a netsh int ip reset a taky nic. Na jiné síti to taky nejede

Hloupa otazka - kdyz jsi menil router, nekonfiguroval jsi ho z tohoto PC? A nedaval jsi na tom PC nahodou docasne statickou IP adresu, aby ses na ten novy, nenakonfigurovany router dostal?Zkus sem prosim hodit vypis z "ipconfig -all" (treba pres pastebin.com).

A co na tom prastarém notebooku spustit jiný operační systém?

Tak už jsem na to asi přišel. Na routeru jsem nastavil WPA/WPA2 + PSK, šifrování AES+TKIP. U onoho notebooku u bezdr. připojení ve vlastnostech bylo AES a pořád to vypadávalo a blblo. Když jsem u notebooku nastavil ve vlastnostech bezrd. sítě místo AES na TKIP, tak vše jede už v pořádku. Může mi někdo vysvětlit proč to odmítá AES? AES je daleko bezpečnější Nechybí notebooku něco? Nemám žádnou nelegalitu.

Problém není v AES, ale v té nastavené kombinaci AES+TKIP. Počítač se snaží nastavit šifrování podle routeru, router podle počítače a pak to takhle blbne. Kdybys v routeru nastavil jenom AES, bylo by to nejspíš v naprostém pořádku.

v routeru jsem nastavil AES, notebook si převzal AES, a blbo to, odpojovalo, nepřipojovalo a prostě hrůza. Tak nevím.