» Poradna » Počítačové sítě

Router tp-link tl-wr741nd nevysílá internet

Dobrý den,Dnes jsem dostal od kamaráda starý router tp-link tl-wr741nd. Jemu fungoval, ale mě už ne. A ano vím je to rukama. Jde o to kabelem do routru přivedu net, ale wifi vysílá signál, ale internet ne. Nechápu co to je píše to pořád jen omezeno. Když píchnu kabel přímo do PC tak funguje v pohodě. Poradil by mi prosím někdo jak to opravit nebo napravit? Na netu píšou použít záložku Quick setup, ale to nefunguje. CO s tím? Děkuji za odpovědi

Odpovědi na otázku

Jsi schopný vlízt do správy? Zřejmě ano. Udělej RESET dle návodu a pak zkus Quick setup. Při nastavení musíš mít kabel jen LAN - PC (odpojený WAN).

Bez připojeného WAN mě to nepustí do Quick setup

Pokud už je udělaný Reset a v nastavení vše "vypadá dobře", připoj WAN.

Možnost 1: Na WAN zůstalo nějaké ruční nastavení platné pro kamarádovu síť. Řešení: Reset do výrobních nastavení.Možnost 2: nebo naopak tvoje síť potřebuje nějaké ruční nastavení. Řešení: nastavit, co je potřeba (co je nastaveno v PC? Automatika? Pak to není tento případ.)Možnost 3: Kolize IP-adres? Na LAN a WAN nesmí být adresy stejné sítě. Jakou IP-adresu má počítač připojený přímo ke kabelu a jakou, když je připojený k tomu TP-linku? Pokud adresy stejné sítě, tak na LAN TP-linka změň IP-adresu třeba na 192.168.10.1

Děkuji moc možnost číslo 3 zabrala. Změnil jsem to a funguje to. Děkuji moc

Nemáš před tím TP-Linkem už jiný router? Nechceš to použít jen na vysílání WiFi?

Zresetuj router a ve webadminu udělej quick setup (jestli nevíš jak, podívej se na návod).

Reset proběhl úspěšně, quick setup podle webadminu taky, ale stále to samé